FB TW PIN NWS
BioRank 2659

Iggy Azalea

Doğum tarihi : 07.Haziran.1990
Iggy Azalea kaç yaşında : 34
Kilo & Boy :
Burcu : İkizler
Meslek : Şarkıcı
Iggy Azalea doğum yeri : Sydney, Avustralya

Iggy Azalea Biyografisi

"Pu $$ y" ve "Two Times" adlı parçaları için viral videolarla dünya çapında tanınan Avustralyalı hip-hop şarkıcısı.

Iggy Azalea, 7 Haziran 1990 tarihinde Sydney, Avustralya’da doğmuştur. Gerçek adı Amethyst Amelia Kelly, sahne adıyla Iggy Azalea olarak tanınmaktadır. Babası Brendan Kelly bir ressam ve çizgi roman sanatçısıydı, annesi Tanya ise evlere ve otellere temizliğe gitmekte imiş. Iggy Azalea, okumakta olduğu liseden para kazanmak için ayrıldıktan sonra bir süre annesiyle birlikte temizliğe gitmiş. Daha sonra 2006 yılında ailesine arkadaşlarıyla Amerika'ya tatile gittiğini söyleyerek Avustralya'dan ayrılmış. Ancak oraya gittikten sonra ailesini arayıp Amerika'da yaşayacağını haber vermiş.

ABD’ye 2006 yılında ilk geldiğinde, Miami, Florida'da kaldı ve daha sonra kısa bir süre Houston, Teksas'ta yaşadı. Dungeon Family'nin Backbone adlı bir üyesiyle birlikte birkaç yıllığına Atlanta, Georgia'ya yerleşti. Şimdi 2010 yılından beri Los Angeles'ta yaşamaktadır.

Iggy Azalea, ismini, küçükken beslediği Iggy adındaki köpeğinden, soyadını ise büyüdüğü sokak yani Azalea Sokak'tan alıyor. Ailesi de Avustralya'da halen bu sokakta yaşıyor.

Iggy Azalea, ABD’de 2012 yılında modellik ajansına yazıldıktan sonra Levi's'ın bir kampanyasının yüzü oldu. House of Holland'ın ilk gözlük kampanyasında göründü.

Iggy Azalea, müziğe ilk atıldığı günlerde insanların kendisine güldüğünü çünkü yaptığı müziği beğenmediklerini anlatıyor. Ama bunları umursamadan birisinin de yönlendirmesiyle Los Angeles'a yerleşmiş ve Youtube'a kendi müzik videolarını yüklemeye başlamış. Pu$$y isimli şarkısı Youtube'da hit olunca adını dünyaya duyuruyor. Sonrasında ise Glory ve The New Classic albümleri ile birlikte yükselişe geçiyor. Fırlama Kızlar (Clueless) filminden esinlenen klibiyle Fancy şarkısı da popülerliğini koruyor.

18 Haziran 2014 tarihinde "The New Classic" isimli 12 şarkıdan oluşan ilk stüdyo albümünü çıkardı. Albüm Bilboard listesinde ilk beşe girdi. Work parçası ise müzik listelerinin zirvelerinde yer aldı.

Dünya çapında tanınmaya başlayan Iggy Azalea, ilk albümünü çıkardıktan sonra Ariana Grande, Rita Ora ve Jennifer Lopez gibi ünlü şarkıcılarla düet yaptı. Özellikle Jennifer Lopez ile yaptığı "Booty" isimli düet büyük yankı uyandırarak Bilboard'da 18 numaraya çıktı.

2015 yılında yönetmenliğini James Wan’ın yaptığı Furious 7 / “Hızlı ve Öfkeli 7” filminde Female Racer karakterini canlandırırken; Vin Diesel, Paul Walker, Jason Statham, Dwayne Johnson, Michelle Rodriguez, Djimon Hounsou, Gal Gadot, Luke Evans ve Kurt Russell gibi yıldızlar da yer aldı.

2015 yılı Haziranında NBA basketbol oyuncusu Nick Young ile nişanlandı, ancak çift bir yıl sonra ayrıldı.

Iggy Azalea, 2018 yılından beri Amerikalı rapçi Playboi Carti olarak bilinen Jordan Terrell Carter ile birlikte yaşamakta ve Onyx Carter (d. 2020) adında bir oğlu vardır.

Iggy Azalea, 2017 Ekim ayında İstanbul’da sahne aldı.

Albümleri :
2012 - Glory
2014 - The New Classic
2017 - Mo Bounce (single)
2018 - Survive The Summer (EP)
2018 - Savior (Ft. Quavo) (single)
2019 - Sally Walker
2019 - In My Defense
2019 - Wicked Lips (EP)
2020 - DLNW (Ft. Tinashe) (single)
2020 - Dance Like Nobody's Watching (single)
2020 - End of an Era

Solo turneler:
2014 - The New Classic Tour
2015 - The Great Escape Tour

Filmleri :
2015 - Furious 7 / “Hızlı ve Öfkeli 7” (Female Racer/Kadın Yarışçı) (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Iggy Azalea filmleri

Tüm Iggy Azalea filmleri

Iggy Azalea için yapılan aramalar

Iggy Azalea, Iggy Azalea biyografi, Iggy Azalea hayatı, Iggy Azalea özgeçmişi, Iggy Azalea hakkında, Iggy Azalea doğum yeri, Iggy Azalea fotoğraf, Iggy Azalea video, Iggy Azalea resim, Iggy Azalea kimdir?, Iggy Azalea kaç yaşında?, Iggy Azalea nereli, Iggy Azalea memleketi