FB TW PIN NWS
BioRank 5137

Hüseyin Gülerce

Doğum tarihi : ??.??.1950
Hüseyin Gülerce kaç yaşında : 74
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Gazeteci
Hüseyin Gülerce doğum yeri : Keşan, Edirne

Hüseyin Gülerce Biyografisi

68 kuşağının sağ tarafındandır.

Hüseyin Gülerce, 1950 yılında Edirne’nin ilçesi Keşan’da doğmuştur. İlkokulu Enez'de, ortaokulu Keşan'da okudu. Edirne Öğretmen Okulu'ndan mezun olduktan sonra İstanbul Yüksek Öğretmen Okulunu ve İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik-Matematik bölümünü bitirdi.

1969-1977 yıllarında İstanbul’da üniversite öğrencisi olduğu yıllarda Yeniden Milli Mücadele dergisinde ve Bayrak gazetesinde muhabirlik ve köşe yazarlığı yaptı.

Üniversiteden öğretmen olarak mezun olduktan sonra, Yalova Lisesinde fizik öğretmenliği ve müdürlüğü ile Bursa Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Fiilen de dershanecilik yaptı. Dershane kurucusu ve müdürlüğü yanı sıra aynı zamanda dershanede Fizik öğretmeni olarak ders verdi.

1983 senesinde Anavatan partisi zamanında İstanbul milletvekili adayı da oldu ama son sırada olduğu için kazanamadı. 1986’da Yalovaspor başkanlığı yaptı

Zaman gazetesinde Genel Yayın Yönetmenliğinde de yaptı. Daha sonra Zaman gazetesinde yazarlık yaptı. 17 Aralık sürecinde “Hükümet yanında durmakla” suçlandı, 6 haziran 2014 tarihinden sonra yazdıkları Zaman gazetesinde yayınlanmayınca 26 Ağustos 2014'te Zaman gazetesinden istifa ettiğini açıkladı. Melih Gökçek’in sahibi olduğu Beyaz TV’ye geçti. Her Pazar günü Beyaz TV ekranlarında Türker Akıncı'nın moderatörlüğünde yayınlanan Ortak Akıl isimli tartışma programında gündeme dair yorumlar yapmaktadır.

Eylül 2015 itibarı ile Star gazetesine geçti ve halen burada köşe yazarlığı yapmaktadır.

Aynı zamanda 1994 yılında kurulan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfının kurulduğu gününden beri mütevelli heyet başkanıdır.

14 Aralık 2014 tarihinde yapılan operasyonunda 31 kişilik gözaltı listesinde Hüseyin Gülerce'nin de adı bulunmaktadır. 15 Aralık 2014 günü Hüseyin Gülerce, savcıya ifade verdikten sonra serbest bırakıldı.

Kitapları :
2016 - Kirli Hesaplar Çarşısı
2004 - İslamın Gülen Yüzü


Kaynak:Biyografi.info

Hüseyin Gülerce kitapları

 • Kirli Hesaplar Çarşısı Kirli Hesaplar Çarşısı

  Yarın tarihi : 2016-02-22


  Yayınevi : KAHVERENGİ KİTAP


  Siyaset » Siyasi Kurgu

 • İslam'ın Gülen Yüzü İslam'ın Gülen Yüzü

  Yarın tarihi : 2004-05-15


  Yayınevi : GAZETECİLER VE YAZARLAR VAKFI YAYINLARI


  İslam » Günümüz İslam Düşüncesi

Tüm Hüseyin Gülerce kitapları

Hüseyin Gülerce için yapılan aramalar

Hüseyin Gülerce, Hüseyin Gülerce biyografi, Hüseyin Gülerce hayatı, Hüseyin Gülerce özgeçmişi, Hüseyin Gülerce hakkında, Hüseyin Gülerce doğum yeri, Hüseyin Gülerce fotoğraf, Hüseyin Gülerce video, Hüseyin Gülerce resim, Hüseyin Gülerce kimdir?, Hüseyin Gülerce kaç yaşında?, Hüseyin Gülerce nereli, Hüseyin Gülerce memleketi