FB TW PIN NWS
BioRank 9044

Heather Nauert

Doğum tarihi : 27.Ocak.1970
Heather Nauert kaç yaşında : 54
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Heather Nauert doğum yeri : Rockford, Illinois, ABD

Heather Nauert Biyografisi

24 Nisan 2017 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı'nın sözcülüğüne atandı.

Heather Nauert, 27 Ocak 1970 tarihinde Rockford, Illinois, ABD’de doğmuştur. Tam adı Heather Ann Nauert’dır. Babasının adı Peter W. Nauert’dır. Justin, Jonathan ve Joseph adlarında 3 erkek kardeşi vardır. Massachusetts Chestnut Hill'de bulunan Pine Minor Koleji'nde okudu. Mount Vernon Seminary and College’de iletişim bölümünde okudu ve sonra da Columbia Üniversitesinde Gazetecilik bölümünde Yüksek Lisansı'nı yaptı.

Heather Nauert, 1996 yılında First Business için muhabir olarak çalışmaya başladı. 1998'den 2005 yılına kadar Fox News haber kanalı için muhabir olarak çalıştı. The Big Story adlı Tv programıyla ekranlarda yer aldı. 2005-2007 yılları arasında çalıştığı ABC Haber Kanalı'nda World News with Diane Sawyer, Good Morning Americave Nightline programlarını sunmuştur. Aynı kanalda yaptığı özel program 13 Around the World ile Emmy Ödülü'ne aday oldu.

Heather Nauert, 2007 yılında Fox Tv kanalına geçerek Steve Lacy ile beraber haftasonları sundukları haber programları Good Day Early Call ve Good Day New York Wake Up ile ekranlara gelmiş Ekim 2012'de buradan ayrılmıştır.

2012 yılında John Gibson'la ortak sunduğu "The Big Story" adlı haftasonu programıyla Fox Haber Kanalı'na geri döndü.

Heather Nauert, Fox televizyon kanalında çalışmaya başlamadan önce ABC haber kanalında görev yaptı. Fox televizyon kanalında haber programı Fox and Friends 'i sunmakta idi.

Ocak 2017 ayında ABD Başkanı Donald Trump ve Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın göreve gelmesinden sonra Heather Nauert, 24 Nisan 2017 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı'nın sözcülüğüne atandı. Bu görevinde basın önüne ilk defa 6 Haziran 2017 tarihinde çıktı.

Heather Nauert, 2000 yılında yatırım bankacısı Scott Norby ile evlendi. Gage William Norby (d.2010) ve Peter Raymond Norby (d.2009) adlarında 2 oğlu vardır.

13 Mart 2018 tarihinde ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un görevden alınmasının ardından kendisiyle Afrika seyahatinde olan Müsteşar Steve Goldstein'ın da görevine de son verilmişti. Bunun üzerine ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Kamu Diplomasisinden Sorumlu ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Vekilliğine atandı.

Kaynak:Biyografi.info

Heather Nauert için yapılan aramalar

Heather Nauert, Heather Nauert biyografi, Heather Nauert hayatı, Heather Nauert özgeçmişi, Heather Nauert hakkında, Heather Nauert doğum yeri, Heather Nauert fotoğraf, Heather Nauert video, Heather Nauert resim, Heather Nauert kimdir?, Heather Nauert kaç yaşında?, Heather Nauert nereli, Heather Nauert memleketi