FB TW PIN NWS
BioRank 7554

Hasan Erbil

Doğum tarihi : 02.Mart.1952
Hasan Erbil kaç yaşında : 72
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Meslek : Hukuk Adamı
Hasan Erbil doğum yeri : Serinhisar, Yüreğil, Denizli

Hasan Erbil Biyografisi

18. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısıdır.
Hasan Erbil, 2 Mart 1952 tarihinde Denizli, Yüreğil, Serinhisar’da doğmuştur. 1969 yılında Acıpayam Lisesinden mezun oldu. 1973 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi.

Üniversiteden mezun olunca kısa dönem olarak Isparta'da askerliğini yaptı.

Askerlik sonrası hâkim adayı olarak Denizli’de mesleğe başladı. Daha sonra sırası ile Ardahan iline bağlı ( o zaman Kars’a bağlı) Posof, Eskişehir - Sarıcakaya Cumhuriyet Savcı Yardımcılığı, Muğla -Köyceğiz, Mardin ve Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı, Antalya Cumhuriyet Başsavcıvekilliği ve Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı görevlerinde bulunmuştur.

8 Mayıs 2001 tarihinde Yargıtay üyeliğine seçildi. 2004-2010 yıllarında Yüksek Seçim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu.

17. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya’nın görev süresinin dolması üzerine; Hasan Erbil, Yargıtay Altıncı Ceza Dairesi Üyeliği görevini sürdürmekte iken Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından, Yargıtay Büyük Genel Kurulu’nca gösterilen adaylar arasından 21 Mayıs 2011 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına seçilmiştir.

20 Eylül 2013 tarihinde Denizli’de eğitim faaliyetleri devam eden Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli eğitim merkezinin adı Bakanlık Olur'u ile Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Erbil'in adı verilerek "Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Hasan Erbil Eğitim Merkezi" olarak değiştirilmiştir.

Hasan Erbil, evlidir. 2 çocuğu vardır.

Kitapları :
Seçim hukuku


Kaynak:Biyografi.info

Hasan Erbil için yapılan aramalar

Hasan Erbil, Hasan Erbil biyografi, Hasan Erbil hayatı, Hasan Erbil özgeçmişi, Hasan Erbil hakkında, Hasan Erbil doğum yeri, Hasan Erbil fotoğraf, Hasan Erbil video, Hasan Erbil resim, Hasan Erbil kimdir?, Hasan Erbil kaç yaşında?, Hasan Erbil nereli, Hasan Erbil memleketi