FB TW PIN NWS
BioRank 8700

Hakan Tütüncü

Doğum tarihi : 15.Haziran.1979
Hakan Tütüncü kaç yaşında : 43
Kilo & Boy :
Burcu : İkizler
Meslek : Avukat, Siyasetçi
Hakan Tütüncü doğum yeri : Almanya

Hakan Tütüncü Biyografisi

Hakan Tütüncü, 2009'dan bu yana halen Kepez Belediye Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Hakan Tütüncü, 15 Haziran 1979 yılında Almanya'da doğmuştur. Öğrenim hayatı Almanya'da başlayan Hakan Tütüncü, ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimlerini Antalya'da tamamladı. Ardından 1997 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 2001 yılında mezun olmuştur.

Antalya Barosuna kayıtlı Serbest Avukatlarından olan Hakan Tütüncü, siyasete atılmadan önce kısa bir süre avukat olarak mesleğini yapmıştır. 2001 yılında Adalet ve Kalkınma partisinin kuruluşunda görev almıştır ve Antalya İl Gençlik Kolları Kurucu İl Başkanı olarak atanmıştır. 2003 yılında Antalya İl Yönetim Kurulu üyesi, 2004 yılında ise Antalya İl Sekreteri olarak ana kademede hizmet vermiştir. 2005 ve 2009 yılları arasında ise iki dönem boyunca Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı görevinde hizmet vermiştir.

2009 yılındaki yerel seçimlerde Antalya Kepez Belediye Başkan adayı olmuş ve %34 oy alarak kazanmıştır. 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde tekrar Antalya Kepez Belediye Başkanlığına için aday olmuş ve %40,74 oy alarak ikinci döneminde de görevine devam etmiştir. 2019 yılında ise %50,50 oy alarak tekrar Kepez Belediye Başkanlığı görevine devam etmiştir. Ayrıca 75 üye belediyesi bulunan Antalya Merkezli Akdeniz Belediyeler Birliği'nin 2014'ten bu yana başkanlığını sürdürmektedir.

Hakan Tütüncü, 2009'dan bu yana halen Kepez Belediye Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Hakan Tütüncü, evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Kaynak:Biyografi.info

Hakan Tütüncü için yapılan aramalar

Hakan Tütüncü, Hakan Tütüncü biyografi, Hakan Tütüncü hayatı, Hakan Tütüncü özgeçmişi, Hakan Tütüncü hakkında, Hakan Tütüncü doğum yeri, Hakan Tütüncü fotoğraf, Hakan Tütüncü video, Hakan Tütüncü resim, Hakan Tütüncü kimdir?, Hakan Tütüncü kaç yaşında?, Hakan Tütüncü nereli, Hakan Tütüncü memleketi