FB TW PIN NWS
BioRank 2135

Gürkan Kubilay

Doğum tarihi : ??.??.1962
Gürkan Kubilay kaç yaşında : 61
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Doktor
Gürkan Kubilay doğum yeri : İzmir

Gürkan Kubilay Biyografisi

Gürkan Kubilay, 1962 yılında İzmir’de doğmuştur. 1980 yılında İzmir Atatürk Lisesinden mezun oldu. 1986 yılında İzmir 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. 1991 yılında 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinden İç Hastalıkları Uzmanlığı ihtisasını tamamlayarak mezun oldu.
Gürkan Kubilay, 1994 yılında Çin’in başkenti Pekin'de Akupunktur eğitimi aldı. Akupunktur eğitimi Sağlık Bakanlığından onaylandı. 1997 yılında Çin’de, 1998 yılında Brezilya’da, 1999 yılında Amerika’da ve 2000 yılında Fransa’da Dünya Akupunktur Kongrelerine katıldı.

1993 yılından itibaren Obezite tedavisi üzerine çalışmaktadır. Hastalarına, diledikleri tüm besinleri, istediği kadar yemelerini sağlayan ve İnsülin Direnç’lerini tedavi ederek, çok uzun yıllar korumalarını sağlayan çok özel sistemini başarı ile uygulamaktadır.

İç Hastalıkları Uzmanı olması nedeniyle, riskli hastalıklar olan diyabet, hipotiroidi, kalp, koroner damar hastalığı, hipertansiyon ve astım gibi hastaların da beslenme düzenlerinin sağlanması konusunda çalışmaktadır.

Düzenli olarak İç Hastalıkları kongrelerine katılmakta olan Gürkan Kubilay, 14-18 Ekim 2015 tarihinde Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği tarafından Sueno Deluxe Otel & Kongre Merkezi Belek, Antalya’da yapılan 17. Ulusal İç Hastalıkları Kongresine de katılmıştır.

Kanal D’de yayınlanan Zahide Yetiş ile birlikte Aytuğ Kolankaya’nın sunduğu “Doktorum” programında 2009 – 2011 yılları arasında 2 yıl, her 2 haftada bir pazartesi günleri “Sağlıklı Zayıflama” konusunu anlatmış, ülkeyi “İnsülin Direncine Bağlı Obezite” konusunda uyarmış ve bilinçlendirmiştir.

2011 yılının Ağustos ayında, ATV kanalında, “Sağlıklı Ramazan Beslenmesi” üzerine ve her gün öğleden sonra 1 saat yayınlanan bir program yaptı.

TNT kanalında, 4 ay, her sabah, “Dr.Gürkan Kubilay İle Sağlık” programını yaptı.

Ayrıca spor yazarı olan Gürkan Kubilay, 1998 yılında Türk futboluna istatistiki verileri ve bilgisayarlı maç analizini getiren kişi olmuştur. Ersun Yanal, Fatih Terim ve Şenol Güneş’in milli takım teknik direktörlüğü yaptığı dönemlerde, rakip Avrupa milli takımlarının analizlerini hobi olarak yaptı.

Fotomaç gazetesinde spor yazıları yazmakta olan Gürkan Kubilay, ayrıca
LİG TV’ de 6 yıl ( Futbolmatik ) programını,
SHOW TV’ de de 3 yıl ( İddialı Yorum ) programını,
TRT 1′ de 1 yıl( İLERİ 3’lü ) programını
TRT Anadolu ve TRT HD kanalında 1 yıl (Futbol Herşeye Değer ) programını
TNT kanalında 1 yıl ( 90+1 ) programını
TRT Spor ‘da ( Teknik Analiz ) programını yapmıştır.
ayrıca UEFA Avrupa Ligi ve Şampiyonlar Ligi maçlarının yorumculuğunu yapmaktadır.

TRT Spor'da yayınlanan “Stadyum” programında yorumcu olarak görev yapan Mustafa Denizli Galatasaray'a teknik direktör olmasının ardından yerine 05 Aralık 2015 tarihinde Gürkan Kubilay yorumcu olarak getirildi. TRT 1'de Cumartesi ve Pazar akşamları yayınlanan Ersin Düzen'in sunuculuğunu yaptığı “Stadyum” programında eski futbolcu Hakan Ünsal ile birlikte yorumculuk yapacaktır.

Kaynak:Biyografi.info

Gürkan Kubilay kitapları

Tüm Gürkan Kubilay kitapları

Gürkan Kubilay için yapılan aramalar

Gürkan Kubilay, Gürkan Kubilay biyografi, Gürkan Kubilay hayatı, Gürkan Kubilay özgeçmişi, Gürkan Kubilay hakkında, Gürkan Kubilay doğum yeri, Gürkan Kubilay fotoğraf, Gürkan Kubilay video, Gürkan Kubilay resim, Gürkan Kubilay kimdir?, Gürkan Kubilay kaç yaşında?, Gürkan Kubilay nereli, Gürkan Kubilay memleketi