FB TW PIN NWS
BioRank 7861

Güneş Nezihe Şensoy

Doğum tarihi : 22.Kasım.2001
Güneş Nezihe Şensoy kaç yaşında : 23
Kilo & Boy :
Burcu : Yay
Güneş Nezihe Şensoy doğum yeri : İstanbul

Güneş Nezihe Şensoy Biyografisi

“Mustang” filminde oynadı.

Güneş Nezihe Şensoy, 22 Kasım 2001 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Eğitimine Açı Okulları’nda devam etmektedir. 4 yıldır dans dersi de alan Güneş Nezihe Şensoy, aynı zamanda oyunculuk eğitimleri de almaktadır.

Güneş Nezihe Şensoy, Muhteşem Yüzyıl-Kösem adlı dizinin ilk bölümlerinde Kösem Sultan’ın küçüklüğünü dizinin tanıtımında canlandırdı. Ancak daha sonra dizi yapımcıları bu rolü Yunan oyuncu Anastasia Thsilimpou’ya vermişlerdir.

2015 yılında Türk yönetmen Deniz Gamze Ergüven’in yönetmenliğini yaptığı ve Fransa tarafından Oscars ve Golden Globe’da Yabancı Dilde En İyi Film Ödüllerine aday gösterilen “Mustang” adlı filmde Güneş Nezihe Şensoy, Elit İşcan, Doğa Doğuşlu, Tuğba Sunguroğlu, İlayda Akdoğan ile başrolde oynadı.

Güneş Nezihe Şensoy, Mustang’de canlandırdığı Lale karakteri ile Hindistan Goa, Bosna Hersek Saraybosna ve Rusya Sakhalin Uluslararası Film Festivalleri'nde 'En İyi Aktris' ödülünü aldı.

Arnold Schwarzenegger'dan Tom Hanks'e, Nicole Kidman'dan Kylie Minogue'ye kadar pek çok Hollywood yıldızının menajerlik ajansı olan CAA (Creative Artists Agency) Güneş Nezihe Şensoy'un menajerlik hizmetlerini yürütmeye başladı. Böylece ilk kez bir Türk oyuncu dünyanın en büyük menajerlik ajansı olarak kabul edilen CAA'nın network'üne dahil olmuş oldu.

Ödülleri :
2015 - Hindistan Goa, uluslararası film festivali, En İyi Aktris ödülü (Mustang )
2015 - Bosna Hersek Saraybosna, uluslararası film festivali, En İyi Aktris ödülü (Mustang )
2015 - Rusya Sakhalin uluslararası film festivali, En İyi Aktris ödülü (Mustang )

Filmleri ve Dizileri :
2015 – Muhteşem Yüzyıl-Kösem (Kösem Sultan’ın Küçüklüğü) (TV Dizisi)
2015 – Mustang (Lale) (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Güneş Nezihe Şensoy için yapılan aramalar

Güneş Nezihe Şensoy, Güneş Nezihe Şensoy biyografi, Güneş Nezihe Şensoy hayatı, Güneş Nezihe Şensoy özgeçmişi, Güneş Nezihe Şensoy hakkında, Güneş Nezihe Şensoy doğum yeri, Güneş Nezihe Şensoy fotoğraf, Güneş Nezihe Şensoy video, Güneş Nezihe Şensoy resim, Güneş Nezihe Şensoy kimdir?, Güneş Nezihe Şensoy kaç yaşında?, Güneş Nezihe Şensoy nereli, Güneş Nezihe Şensoy memleketi