FB TW PIN NWS
BioRank 8505

Gökcen Özdoğan Enç

Doğum tarihi : 16.Mart.1976
Gökcen Özdoğan Enç kaç yaşında : 48
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Meslek : Milletvekili
Gökcen Özdoğan Enç doğum yeri : Bucak, Burdur

Gökcen Özdoğan Enç Biyografisi

Adalet ve Kalkınma Partisi 26. Dönem Antalya Milletvekilidir.

Gökcen Özdoğan Enç, 16 Mart 1976 tarihinde Bucak, Burdur’da doğmuştur. Babası Hüseyin Özdoğan, annesi Emine Özdoğan’dır. İlkokulu ve ortaokulu Antalya Serik ilçesinde okudu. Antalya Çağlayan Lisesi'nden mezun oldu. Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun olmuştur. Anadolu Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu’na devam etmektedir.

Halkla İlişkiler Uzmanı olarak Kamu ve özel sektörde yöneticilik görevlerinde bulundu.

2004 yılında AK Parti Antalya İl Kadın Kolları kongresi ile yönetime girdi. Sırasıyla Tanıtım ve Medya Başkanlığı, sonrasında Teşkilat Başkanlığı görevlerini gerçekleştirdikten sonra 2008 - 2011 tarihleri arasında AK Parti Antalya İl Kadın Kolları Başkanı olarak görev yaptı.

12 Haziran 2011 genel seçimlerinde 24. Dönem Antalya Milletvekili olarak seçildi.

12 Haziran 2011, 7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde 24. – 25. ve 26. Dönem Antalya Milletvekili olarak seçildi.

2014 - 2015 yıllarında AK PARTİ Genel Merkez Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı olarak görev almıştır. Türk Parlementerler Birliği üyesidir.

24. Dönemde TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyesi, TBMM Anayasa Komisyonu üyesi, Mevsimlik Tarım İşçilerinin Sorunlarının Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu üyesi ve Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu üyesi olarak görev aldı. 24. Dönemde TBMM AK Parti Grup Yönetim Kurulu üyesi olarak görev almıştır. Ayrıca TBMM Türkiye-Kosta Rika Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanlığı görevini yerine getirmiştir.

Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyesi ve Türkiye - Hindistan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanıdır.

26. Dönemde TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyesi olarak görevine devam etmektedir. Türk Parlamenterler Birliği üyesidir. Ayrıca Aralık 2014 tarihinden itibaren AK Parti Genel Merkez Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) ve Türk Kadınlar Konseyi Derneği üyesidir.

AKP Genel Merkez Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevi de yapmaktadır.

Gökcen Özdoğan Enç, evlidir. 1 çocuğu vardır.

Kaynak:Biyografi.info

Gökcen Özdoğan Enç için yapılan aramalar

Gökcen Özdoğan Enç, Gökcen Özdoğan Enç biyografi, Gökcen Özdoğan Enç hayatı, Gökcen Özdoğan Enç özgeçmişi, Gökcen Özdoğan Enç hakkında, Gökcen Özdoğan Enç doğum yeri, Gökcen Özdoğan Enç fotoğraf, Gökcen Özdoğan Enç video, Gökcen Özdoğan Enç resim, Gökcen Özdoğan Enç kimdir?, Gökcen Özdoğan Enç kaç yaşında?, Gökcen Özdoğan Enç nereli, Gökcen Özdoğan Enç memleketi