FB TW PIN NWS
BioRank 5103

Gerçek Sağlar

Doğum tarihi : 19.Mart.1977
Gerçek Sağlar kaç yaşında : 47
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Meslek : Dizi Oyuncusu
Gerçek Sağlar doğum yeri : İstanbul

Gerçek Sağlar Biyografisi

Sakarya Fırat dizisinde azılı terörist ‘Küpeli Necla’ karakteri ile tanındı.

Gerçek Sağlar, 19 Mart 1977 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babası tiyatrocu Mehmet Büyükağaoğlu, annesi tiyatro sanatçısı Serap Sağlar’dır. Annesi O 6 yaşında iken boşanıp bir sene sonra da CHP milletvekili Fikri Sağlar ile evlendikten sonra 23 yaşına geldiğinde Üvey babası Fikri Sağlar nüfuzuna geçirip “Sağlar” soyadını almıştır. Yankı Sağlar adında bir erkek kardeşi vardır. Ayten Gökçer annesinin halasıdır. Ankara Devlet Tiyatrosunda 11 yıl Bale eğitimi aldı. Beş yaşından ayağının sakatlandığı lise sona kadar bale yaptı.

Ankara Devlet Konservatuvarı Bale ve Tiyatro bölümünden mezun oldu. ABD. New York, Columbia Üniversitesinde oyunculuk Masterı yaptı. Amerika’da okurken New York'ta İtalyanların yaşadığı bir mahallede bir İtalyan cafesinde haftada iki gün garsonluk yaptı. New York'ta daha önce Kim Basinger'ın da katıldığı NYU Tisch School of The Arts’da ve Richard Shcerner With East Coast Artists'de workshoplara katıldı.

2003’de Kurşun Yarası isimli dizide canlandırdığı Gülsüm karakteri ile dikkatler üzerine çekti. Dizinin başrollerinde ise Berdan Mardini, Gerçek Sağlar ve Bülent İnal yer aldı. Daha sonra ise Naciye’yi Kim Sevmez isimli dizide Naciye karakterini canlandırdı. Dizi, kocasının ailesi istemediği için kızı ile birlikte İstanbul’a göç eden Naciye isimli genç ve güzel bir kızın İstanbul’da yaşadıklarını anlatıyor. Dizinin başrollerinde ise Gerçek Sağlar, Erdal Tosun, Ayla Baki ve Selim Gürata yer aldı.

TRT 1’de 2009’dan beri yayınlanan Osman Sınav yapımı olan ‘Sakarya Fırat’ dizisinde azılı terörist ‘Küpeli Necla’ karakterini canlandırdı. Dizide; Tayanç Ayaydın, İsmail Hakkı Ürün, Erkan Kolçak Köstendil, Çağdaş Onur Öztürk, Zerrin Sümer, Ceren Hindistan, Kürşat Alnıaçık, Özgül Kavruk Seçkin, Ertan Saban gibi oyuncular oynamıştır.

Gerçek Sağlar, 2006 yılında, oyunculuk da yapan AKUT görevlisi Alp Emre Kököz ile evlendi. 2010 yılında boşandı.

27 Ekim 2013 tarihinde oyuncu Kürşat Alnıaçık ile Eğirdir'de Evlendi.

2014 yılında “Beni Sen Anlat” sinema filminde Aytaç Arman ve Kürşat Alnıaçık ile birlikte rol almıştır.

Filmleri ve Dizileri :
2021 - Kahraman Babam (TV Dizisi)
2017 - Fi (Serra) (TV Dizisi)
2016 - Seviyor Sevmiyor (Neşe)(TV Dizisi)
2014 - Beni Sen Anlat (Sinema Filmi)
2010 - Vakit (imamın karısı)(Kısa Film)
2009 - 2012 - Sakarya Fırat (Küpeli Necla) (TV Dizisi)
2008 - Vurgun (Suna) (TV Dizisi)
2007 - Kod Adı Kaos (Berna Keskinok) (TV Dizisi)
2006 - Kod Adı (Berna Keskinok) (TV Dizisi)
2006 - Kabuslar Evi: Çizgisiz Zamanlar (Genç Sevil) (TV Dizisi)
2005 - Naciye'yi Kim Sevmez (Naciye) (TV Dizisi)
2003 - Gurbet Kadını (Aysel ) (TV Dizisi)
2003 - Kurşun Yarası (Gülsüm) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Gerçek Sağlar için yapılan aramalar

Gerçek Sağlar, Gerçek Sağlar biyografi, Gerçek Sağlar hayatı, Gerçek Sağlar özgeçmişi, Gerçek Sağlar hakkında, Gerçek Sağlar doğum yeri, Gerçek Sağlar fotoğraf, Gerçek Sağlar video, Gerçek Sağlar resim, Gerçek Sağlar kimdir?, Gerçek Sağlar kaç yaşında?, Gerçek Sağlar nereli, Gerçek Sağlar memleketi