FB TW PIN NWS
BioRank 5794

Florence Pugh

Doğum tarihi : 03.Ocak.1996
Florence Pugh kaç yaşında : 28
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Florence Pugh doğum yeri : Oxford, İngiltere

Florence Pugh Biyografisi

İlk çıkışını 2014 yılında The Falling adlı drama filmiyle yapan Florence Pugh, 2016 yılında Lady Macbeth'te da mutsuz bir evli kadını canlandırdığı başrolü ile tanındı ve bu performansıyla BIFA En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü kazandı. 

Florence Pugh, 3 Ocak 1996 tarihinde Oxford, İngiltere’de doğmuştur. Tam adı Florence Rose C.M. Pugh’dır. Babası lokantacı Clinton Pugh, annesi dansçı ve dans öğretmeni Deborah Mackin’dir. Toby Sebastian adında erkek kardeşi ve Arabella Gibbins ve Rafaela "Raffie adlarında iki kız kardeşi vardır. Florence Pugh küçükken trakeomalaziden muzdaripti ve sıklıkla hastaneye kaldırılırdı. Üç yaşındayken, aile daha sıcak havanın sağlığını iyileştireceğini umarak İspanya Sotogrande'ye taşındı. Altı yaşına kadar orada yaşadılar, sonra Oxford'a geri döndüler. Wychwood Okulu ve St Edward's Okulu'nda özel olarak eğitim gördü.

lk çıkışını 2014 yılında The Falling adlı drama filmiyle yapan Florence Pugh, 2016 yılında Lady Macbeth'te da mutsuz bir evli kadını canlandırdığı başrolü ile tanındı ve bu performansıyla BIFA En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü kazandı. Uluslararası atılımı 2019 yılında güreşçi Paige'in biyografik spor filmi Fighting with My Family'deki rolüyle oldu. Korku filmi Ritüel'de (Midsommar) duygusal sorunlu bir kadını ve Little Women filminde Amy March'ı canlandırdı. Amy March rolü ile Akademi Ödülü ve BAFTA Ödülü'ne aday gösterildi.

Sıradışı bir gerilim olan Ritüel (Midsommar) filmi ile müthiş bir performans ortaya koyan başarılı oyuncu Florence Pugh, 2022 yılında Dert Etme Sevgilim, A Good Person ve 2023 yılında da Oppenheimer filmlerinde yer almıştır.

Florence Pugh, 2019 yılında kendinden 21 yaş büyük olan oyuncu Zach Braff ile çıkmaya başladı ve 2022 yılında ayrıldılar.

Florence Pugh, 2023 yılında, atom bombasının icadına yol açan Manhattan Projesi'ni yürüten bilim adamı J. Robert Oppenheimer'ı konu alan ve senaryosunu yazıp yönetmenliğini de Christopher Nolan'ın yaptığı "Oppenheimer" adlı sinema filminde oynadı. Başrolde Cillian Murphy yer alırken, Emily Blunt Oppenheimer'ın eşi Katherine "Kitty" Oppenheimer, Matt Damon Oppenheimer'ın askerî sorumlusu General Leslie Groves ve Robert Downey Jr. da Amerika Birleşik Devletleri Atom Enerjisi Komisyonu'nun kıdemli üyesi Lewis Strauss rolünde, Harry S. Truman rolünde Gary Oldman, Oppenheimer’in aşık olduğu Jean Tatlock rolünde Florence Pugh oldu. Yardımcı oyuncu kadrosunun diğer üyeleri arasında, Josh Hartnett, Casey Affleck, Rami Malek ve Kenneth Branagh yer alıyor.

Florence Pugh, 2024 yılında Dune : Çöl Gezegeni Bölüm İki filminde Timothee Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Javier Bardem, Dave Bautista, Christopher Walken, Austin Butler ile birlikta rol aldı.

Ödülleri :
2016 - BIFA En İyi Kadın Oyuncu Ödülü (Lady Macbeth)

Filmleri ve Dizileri :
Sinema Filmleri :
2014 - The Falling (Abbie Mortimer) (Sinema Filmi)
2015 - Paradise Lost? (Eve) (Kısa Film)
2016 - Lady Macbeth (Katherine Lester) (Sinema Filmi)
2018 - The Commuter (Gwen) (Sinema Filmi)
2018 - Outlaw King (Elizabeth de Burgh) (Sinema Filmi)
2018 - Malevolent (Angela Sayers) (Sinema Filmi)
2018 - Leading Lady Parts (Kendisi) (Kısa Film)
2019 - Fighting with My Family (Saraya "Paige" Knight) (Sinema Filmi)
2019 - In the Time it Takes to Get There (Lucille) (Kısa Film)
2019 - Ritüel  (Midsommar) (Dani Ardor) (Sinema Filmi)
2019 - Little Women (Amy March) (Sinema Filmi)
2021 - Black Widow (Yelena Belova / Black Widow) (Sinema Filmi)
2022 - Mucize (Lib Wright)(Sinema Filmi)
2022 - Dert Etme Sevgilim (Alice) (Sinema Filmi)
2023 - Yeniden Başla /A Good Person (Allison) (Sinema Filmi)
2023 - Oppenheimer (Jean Tatlock) (Sinema Filmi)
2024 - Dune : Çöl Gezegeni Bölüm İki (Prenses Irulan) (Sinema Filmi)
2025 - We Live in Time (Almut) (Sinema Filmi)
2025 – Thunderbolts (Yelena Belova) 2025 - The Pack (Sinema Filmi)
2025 - East of Eden (Sinema Filmi)

Dizileri:
2015 - Studio City (Cat)Tv Pilotu
2016 - Marcella (Cara Thomas)3 bölüm
2018 - Kral Lear (Cordelia)Televizyon Filmi
2018 - The Little Drummer Girl (Charmian "Charlie" Ross)Mini seri
2020 - Acting for a Cause (Jessica Goldman)Bölüm: "This is Our Youth"
2020 - Father of the Bride Part 3 (Megan Banks) (Kısa film)
2021 - Hawkeye (Yelena Belova / Black Widow)Disney+ dizisi


Kaynak:Biyografi.info

Florence Pugh filmleri

Tüm Florence Pugh filmleri

Florence Pugh için yapılan aramalar

Florence Pugh, Florence Pugh biyografi, Florence Pugh hayatı, Florence Pugh özgeçmişi, Florence Pugh hakkında, Florence Pugh doğum yeri, Florence Pugh fotoğraf, Florence Pugh video, Florence Pugh resim, Florence Pugh kimdir?, Florence Pugh kaç yaşında?, Florence Pugh nereli, Florence Pugh memleketi