FB TW PIN NWS
BioRank 9273

Fatih Erdemci

Doğum tarihi : 12.Haziran.1970
Fatih Erdemci kaç yaşında : 54
Kilo & Boy :
Burcu : İkizler
Fatih Erdemci doğum yeri : İstanbul

Fatih Erdemci Biyografisi

1997 yılında çıkan ölümsüz şarkılardan biri olan “Ben ölmeden önce” adlı şarkının sahibidir.

Fatih Erdemci, 12 Haziran 1970 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Tam adı Fatih Feza Erdemci’dir. Kadıköy’de büyüdü. İlk ve orta öğrenimini yine İstanbul'da tamamladı. 1990 yılında girdiği Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Bölümünden 1998 yılında mezun oldu.

Fatih Erdemci, lise yıllarında akustik gitar çalmaya başladı. Ve bu yıllarda birçok gece kulübünde sahne çalışmaları yaptı. 20 yaşındayken beste yapmaya başladı.

Müzik dünyasına girdiği ilk yıllarda İstanbul’da çeşitli gece kulüplerinde sahne çalışmalarında yer alan Fatih Erdemci, albüm çalışmaları yapmaya başlamadan önceleri 1994 yılında Yonca Kocadağ’ın “Her Daim Yonca” adlı albüm çalışmasında aranjörlük, söz yazarlığı, bestecilik yaptı. Yonca’ya sekiz şarkı verdi. O yıllarda çok fazla ön plana çıkma düşüncesine sahip değildi.

Fatih Erdemci, 1998 yılında çıkan 9'da 9 adlı albümde yer alan pop-rock tarzındaki Ben Ölmeden Önce isimli parçasıyla müzik otoritelerinin dikkatini çekmeyi başardı. Müzik dünyasında büyük ilgi gören parçaya Ömer Faruk Sorak yönetmenliğinde bir klip çekildi.

Fatih Erdemci, daha sonra da 1999 yılının aralık ayında 10 parçadan oluşan Yaşamak Zor adlı solo albümü ile sevenleriyle buluştu. Tamamının söz ve müziği kendisine ait olan albümün süpervizörlüğünü Tansel Doğanay yaptı.

Eşi Özlem hanım da aynı fakültenin Mimarlık Bölümü mezunu olan Fatih Erdemci, 2004 yılından sonra eşiyle birlikte açtıkları “Arketip Mimarlık” ofisinde birlikte iş yaşamına atıldı. 6 yaşında bir kızı olan Fatih Erdemci halen tasarım yaparak iç mimarlık alanında kariyerini sürdürmektedir. Erdemci günümüzde iç mimarlık, tasarım ve dekorasyon işi ile uğraşmaktadır. Müzik çalışmalarını da sürdüren sanatçı, önümüzdeki dönemlerde yeni albüm çıkarmayı planlamaktadır.

Albümleri:
1998 - 9’da 9
1999 - Yaşamak Zor
2012 - Anlat Hikayeni
2017 - Kapılar


Kaynak:Biyografi.info

Fatih Erdemci için yapılan aramalar

Fatih Erdemci, Fatih Erdemci biyografi, Fatih Erdemci hayatı, Fatih Erdemci özgeçmişi, Fatih Erdemci hakkında, Fatih Erdemci doğum yeri, Fatih Erdemci fotoğraf, Fatih Erdemci video, Fatih Erdemci resim, Fatih Erdemci kimdir?, Fatih Erdemci kaç yaşında?, Fatih Erdemci nereli, Fatih Erdemci memleketi