FB TW PIN NWS
BioRank 5513

Erol Onar

Doğum tarihi : -
Erol Onar kaç yaşında : -
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Yazar, Yönetici
Erol Onar doğum yeri :

Erol Onar Biyografisi

Erol Onar, 1957 – 1961 yıllarında (AİTİA) Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Sanayi İhtisas Bölümünde okuyarak mezun olmuştur.

İngilizce ve Bulgarca bilen Erol Onar, evli ve iki çocuğu vardır.

“Dünya Ekonomi Gazetesinde” makaleleri yayımlanan Erol Onar’ın Girişimci Rehberi, Şeytan Üçgenleri, Çok Gül Çok Yaşa, Bir Bürokratın Hatıra Defteri, Kır Bahçesi, Bir Umuttur Yaşamak, Bir Dalda Üç Kuş adlarında yazıp yayınladığı kitapları vardır.

Erol Onar, Ereğli Demir ve Çelik Fab.'da Eylül 1965 – Nisan 1988 tarihleri arasında; Genel Muhasebe Şef Yardımcılığı, Tevsi Yatırımları Masraf Belgeleri Kontrol Şefliği ve Bütçe Şefliği, İstanbul Bölgesi Satış Şefliği ve Satış Müdürlüğü, Satış Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdür Vekilliği yapmıştır.

KOBİ’lere Danışmanlık, Beşinci V Yıllık Kalkınma Plânı Yassı Mamul Komisyon Başkanlığı, Demir ve Dem. Dışı Metaller, İhracatçıları Derneği İlk Kongre Divan Bşk., Türk-İran Karma Ekonomik Kurul Raportörlüğü, Mitsui Dış Tic. Gn. Md. Danışmanlığı ve Orta Doğu Sorumlusuna Ekonomik ve Siyasi Müşavirliği görevlerinde bulundu.

1976 yılı seçimlerinde, Kdz. Ereğli MSP İlçe teşkilatını Erol Onar’ın organize etmesi sonunda bu ilçe, Sn. Bülent Ecevit’in memleketinde, ülke bazında en yüksek oyu almıştır.

1991 yılı seçimlerinden sonra Başbakan olan DYP lideri, SHP’ye çıkardığı Millet Vekili sayısına göre 32 Bakanlığın10’unu teklif ederken, SHP ise aldığı oy sayısına göre 15 bakanlık istemiş, biri 11’e çıkarken diğeri 14’e inmiş fakat hükümet kurulamamıştı. Erol Onar’ın önerisi ile iki partinin oy yüzdeleriyle milletvekili oranlarının ağırlıklı ortalamasına göre DYP 20, SHP 12 Bakanlık alması gereğini, gazeteci Güneri Civaoğlu 19.11.1991 tarihli Sabah gazetesi makalesinde formülünü yayımlayınca ve ertesi gün hükümet kurulmuş oldu.

Kitapları:
2018 - Nasıl? - Nasıl Zengin Oluruz ve Hayatın İçinden
2016 - Bir Dalda Üç Kuş
2016 - Kır Bahçesi
2010 - Girişimci Rehberi
Şeytan Üçgenleri
Çok Gül Çok Yaşa
Bir Bürokratın Hatıra Defteri
Bir Umuttur Yaşamak


Kaynak:Biyografi.info

Erol Onar hakkında haberler

Tüm Erol Onar haberleri

Erol Onar kitapları

Tüm Erol Onar kitapları

Erol Onar için yapılan aramalar

Erol Onar, Erol Onar biyografi, Erol Onar hayatı, Erol Onar özgeçmişi, Erol Onar hakkında, Erol Onar doğum yeri, Erol Onar fotoğraf, Erol Onar video, Erol Onar resim, Erol Onar kimdir?, Erol Onar kaç yaşında?, Erol Onar nereli, Erol Onar memleketi