FB TW PIN NWS
BioRank 8050

Erdinç Erişmiş

Doğum tarihi : 28.Kasım.1966
Erdinç Erişmiş kaç yaşında : 58
Kilo & Boy :
Burcu : Yay
Meslek : Müzisyen, Besteci
Erdinç Erişmiş doğum yeri : Talas, Kayseri

Erdinç Erişmiş Biyografisi

Erdinç Erişmiş, 28 Kasım 1966 da Kayseri’nin talas ilçesinde doğmuştur.İlkokula Talas’da Derviş Güneş İlkokulunda başladı Ankara’ya taşındıklarından dolayı Ankara'da Kavaklıdere İlkokulu'nda bitirdi. Gazi Osman Paşa Ortaokulu ve Ankara 50.Yıl Lisesi'nden mezun oldu. Ardından Çukurova Üniversitesi Mersin Turizm İşletmeciliği bölümünü kazanarak yüksek okul eğitimini tamamladı. Lise yıllarında Ankara'dayken O.D.T.Ü. Spor Kulübünde, Mersin'de ünüvesitedeyken Çukurova Spor Kulübünde basketbol oynadı.
Erdinç Erişmiş’in , Ortaokul yıllarında başlayan müzik merakı 1985 yılından itibaren profesyonel mesleği oldu. 1992 yılında ilk albümü "Yalnız Yıldızlar", daha sonra Şahin Özer tarafından Şahin Özer Müzik Yapım lisansıyla 1994 yılında yayımlanmış İlk Gözağrım albümü hazırladı. Albümde şarkıcının daha önce sanatçılara şarkılarını verdiği, 1995'te Coşkun Sabah tarafından seslendirilen "Boncuk boncuk" ile Herşeyim Senin Olsun, Gitme Kal" ve 1990 yılında Nilüfer tarafından seslendirilmiş olan "Her şey bitecek bir gün" adlı parçaları yeni düzenlemeleriyle yer almaktadır.

22.06.1993 tarihinde çıkarttığı “Alaturka Gitar” adlı albümü Akustik gitar ile seslendirdiği birbirinden güzel parçalarla dolu.

Ünlü besteci ve yorumcu Kayahan'ın yeğeni olan Erdinç Erişmiş, prodüktör Şahin Özer tarafından “Şahin Özer Müzik Yapım A.Ş.” nin Türk müzik piyasasına kazandırdığı müzisyenlerdendir.

1985 yılından itibaren beste ve söz yazarlığı çalışmalarının yanı sıra sahne çalışmaları da yapan sanatçı 2003-2005 yılları arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent orkestrasında solist olarak görev aldı.

Erdinç Erişmiş Akustik gitar, bağlama ve klavye çalabiliyor.

Erdinç Erişmiş; 25 Ağustos 2000 tarihinde Kuşadası “Adakule” Otel'de İzmirli Ebru Tuncer'le evlendi.

Albümleri :
Yalnız Yıldızlar (1992)
Alaturka Gitar (1993)
İlk Gözağrım (1994)
Zaman (2001)


Kaynak:Biyografi.info

Erdinç Erişmiş için yapılan aramalar

Erdinç Erişmiş, Erdinç Erişmiş biyografi, Erdinç Erişmiş hayatı, Erdinç Erişmiş özgeçmişi, Erdinç Erişmiş hakkında, Erdinç Erişmiş doğum yeri, Erdinç Erişmiş fotoğraf, Erdinç Erişmiş video, Erdinç Erişmiş resim, Erdinç Erişmiş kimdir?, Erdinç Erişmiş kaç yaşında?, Erdinç Erişmiş nereli, Erdinç Erişmiş memleketi