FB TW PIN NWS
BioRank 7946

Elçin Demiröz

Doğum tarihi : 26.Şubat.1979
Elçin Demiröz kaç yaşında : 43
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Meslek : Yazar
Elçin Demiröz doğum yeri : İstanbul

Elçin Demiröz Biyografisi

Elçin Demiröz, 26 Şubat 1979 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. 1989-1998 yılları arasında eğitim alarak Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı klasik bale bölümünden üstün başarı ile 1998 yılında mezun oldu.
Elçin Demiröz, İstanbul Devlet Opera ve Balesi, İstanbul Festivali, Tiyatro Festivali, HabitArt kapsamında birçok etkinlikte dans etti. Mezun olduğu 1998 yılında İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenen Carmina Burana eserinin provası esnasında düştü ve ayak bileğinden sakatlandı. Baleye veda etmek zorunda kaldı.

2009 yılında Bilgi Üniversitesi’nde Kültür Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamladı.

Kasım 1998 - Aralık 2001 yılları arasında Milliyet Gazetesi’nde çalışan Elçin Demiröz, aynı zamanda Radyo 92nokta3 ve Radio Contact’da kültür & sanat üzerine söyleşi programları yaptı. 2007 yılında ilk romanı “9” Yitikülke Yayınları’ndan yayımlandı.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin iletişim çalışmalarını yürüttü. Radikal’de kültür & sanat alanında haber ve söyleşiler kaleme aldı.

Elçin Demiröz, 2005 yılının Mart ayında şarap sektörüne girdi. 2007 yılının Haziran ayına kadar çalıştığı Doluca’nın ardından Temmuz 2007 - Mart 2008 tarihleri arasında Antre Gourmet’de mağaza müdürü olarak çalıştı. 2012 yılından itibaren Suvla Şarapları’nda Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır. Halen şarap konusunda eğitimler veriyor, Oda Tv’de dizi ve film eleştirileri yazıyor. El yapımı seramik markası Es Works ile Assos’da çalışmalarını sürdürüyor.

Kitapları :
2007 - 9 (Yitikülke Yayınları)


Kaynak:Biyografi.info

Elçin Demiröz hakkında haberler

  • Elçin Demiröz ile Söyleşi 26 Şubat 2018 Elçin Demiröz ile Söyleşi

    Elçin Demiröz ile Söyleşi AAG (Adımadımgurme): Evet sevgili Elçin, kimsin sen? Hangi yollardan geçip de bugü...

Tüm Elçin Demiröz haberleri

Elçin Demiröz için yapılan aramalar

Elçin Demiröz, Elçin Demiröz biyografi, Elçin Demiröz hayatı, Elçin Demiröz özgeçmişi, Elçin Demiröz hakkında, Elçin Demiröz doğum yeri, Elçin Demiröz fotoğraf, Elçin Demiröz video, Elçin Demiröz resim, Elçin Demiröz kimdir?, Elçin Demiröz kaç yaşında?, Elçin Demiröz nereli, Elçin Demiröz memleketi