FB TW PIN NWS
BioRank 8792

Cüneyd Düzyol

Doğum tarihi : ??.??.1964
Cüneyd Düzyol kaç yaşında : 59
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Bakan
Cüneyd Düzyol doğum yeri : İzmir

Cüneyd Düzyol Biyografisi

Kalkınma Bakanı

Cüneyd Düzyol, 1964 yılında İzmir'de doğmuştur.

1988 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, inşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Kısa bir süre özel sektörde tasarım mühendisi olarak çalıştıktan sonra aynı yıl içinde DPT'de göreve başladı. 1989 yılında Uzman Yardımcısı oldu.

1992 yılında İngiltere'de University of East Anglia'da Kalkınma Ekonomi¬si üzerine diploma çalışmasını tamamladıktan sonra 1993 yılında Planlama Uzmanlığına atandı. 1995-1996 döneminde A.B.D.'de University of Illinois at Urbana-Champaign'de ekonomi dalında yüksek lisans derecesini aldı.

1996 yılı başından itibaren İktisadi Sektörler ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü, Proje, Yatırımları Değerlendirme ve Analiz Dairesi Başkanlığında uzman eğitmen olarak görevine devam etti. 1999 yılında aynı daireye başkan olarak atandı ve bu görevini 2002 yılı sonuna kadar sürdürdü. 2003-2009 yılları arasında iktisadi Sektörler ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü yaptı. 2009 yılı Eylül ayında Müsteşar Yardımcılığına atandı. 2014 yılı Ekim ayında Müsteşar Vekilliği görevini yürüttü. 2 Aralık 2014 tarihinde Müsteşarlık görevine atandı.

7 Haziran 2015 seçimlerinden sonra kurulan seçim Hükümetinden HDP'li Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan'ın istifası üzerine; Cüneyd Düzyol, 22 Eylül 2015 tarihinde Kalkınma Bakanı olarak görevlendirildi.

Cüneyd Düzyol, evli ve iki çocuk babasıdır.

Cüneyd Düzyol, seçim hükümetinde yer aldığı halde 1 Kasım Milletvekili Genel Seçiminde AKP’den milletvekili adayı olarak gösterilmediğinden seçimlere katılamadı.

Kaynak:Biyografi.info

Cüneyd Düzyol için yapılan aramalar

Cüneyd Düzyol, Cüneyd Düzyol biyografi, Cüneyd Düzyol hayatı, Cüneyd Düzyol özgeçmişi, Cüneyd Düzyol hakkında, Cüneyd Düzyol doğum yeri, Cüneyd Düzyol fotoğraf, Cüneyd Düzyol video, Cüneyd Düzyol resim, Cüneyd Düzyol kimdir?, Cüneyd Düzyol kaç yaşında?, Cüneyd Düzyol nereli, Cüneyd Düzyol memleketi