FB TW PIN NWS
BioRank 3312

Çağdaş Onur Öztürk

Doğum tarihi : 16.Ağustos.1979
Çağdaş Onur Öztürk kaç yaşında : 45
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Meslek : Dizi Oyuncusu
Çağdaş Onur Öztürk doğum yeri : Sivas

Çağdaş Onur Öztürk Biyografisi

Çağdaş Onur Öztürk, 16 Ağustos 1979 tarihinde Sivas’da doğmuştur. İlk, orta ve lisede de tiyatro oyunlarında yer aldı. Ege Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nde okurken de fakültenin tiyatro kulübünde faaliyet gösterdi. Üniversite bitince askerliğini yaptı ve dönünce kısa bir süre bir ilaç firmasında temsilcilik yaptı.
Sonra Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Bölümü’ne girerek orada okudu ve mezun oldu. Bu okulda okurken 2008 yılında “Gazi” dizisi ile televizyona adım attı.

Osman Sınav tarafından yaratılan ve 2009 yılında başlayan, başrolünde Tayanç Ayaydın’ın oynadığı “Sakarya Fırat” dizisinde oynadı.

2011 yılında başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy, Öykü Karayel, Bade İşçil, Merve Boluğur’un oynadığı “Kuzey Güney” adlı dizide kötü adam Barış Hakmen karakterini oynamıştır.

2015 yılında baş rolünü Vildan Atasever'le paylaştığı Yaz'ın Öyküsü dizisinde Tunç karakterini canlandırdı.

2016 yılında başrollerinde Şükrü Özyıldız ve Aslı Enver'in oynadığı "Kış Güneşi" adlı dizide Mahir Günşiray, Şenay Gürler, Başak Parlak, Hakan Boyav, Hakan Gerçek ile birlikte rol aldı.

Çağdaş Onur Öztürk, 9 Eylül 2016 tarihinde yeni sezonda kadrosuna dahil olduğu dönem dizisi “Diriliş Ertuğrul”daki rolü için aldığı binicilik eğitimi sırasında attan düştü. Kaza sonucunda elmacık kemiği, köprücük kemiği ve bileğini kırıldı.

Filmleri ve Dizileri :
Yapımcı :
2016 - Kış Güneşi (TV Dizisi)

Oyuncu :
2016 - Kış Güneşi (TV Dizisi)
2015 - Yaz'ın Öyküsü (Tunç)(TV Dizisi)
2014 - Sarmaşık (Sinema Filmi)
2014 - Tut Sözünü (Sinema Filmi)
2014 - Aşktan Kaçılmaz (Ali) (TV Dizisi)
2014 - Kendime İyi Bak (Emre)(TV Dizisi)
2014 - Düşler ve Umutlar (Çakı) (TV Dizisi)
2013 - Böyle Bitmesin (TV Dizisi)
2011-2013 - Kuzey Güney (Barış Hakmen)( TV Dizisi)
2009-2012 - Sakarya Fırat (Hasan Turna)(TV Dizisi)
2008 - Doğruluk Ekseni (Doğan)(TV Dizisi)
2008 - Gazi (Akın)(TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Çağdaş Onur Öztürk filmleri

Tüm Çağdaş Onur Öztürk filmleri

Çağdaş Onur Öztürk için yapılan aramalar

Çağdaş Onur Öztürk, Çağdaş Onur Öztürk biyografi, Çağdaş Onur Öztürk hayatı, Çağdaş Onur Öztürk özgeçmişi, Çağdaş Onur Öztürk hakkında, Çağdaş Onur Öztürk doğum yeri, Çağdaş Onur Öztürk fotoğraf, Çağdaş Onur Öztürk video, Çağdaş Onur Öztürk resim, Çağdaş Onur Öztürk kimdir?, Çağdaş Onur Öztürk kaç yaşında?, Çağdaş Onur Öztürk nereli, Çağdaş Onur Öztürk memleketi