FB TW GG PIN NWS
BioRank 858

Bahar İlik

Doğum tarihi : -
Bahar İlik kaç yaşında : -
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : TV sunucusu
Bahar İlik doğum yeri : Ankara

Bahar İlik Biyografisi

Tam adı Ekin Bahar İlik'tir. Kendisi aslen Ankaralıdır. İlk okulu Belçika'nın başkenti Brüksel'de bitirmiş, orta ikinci sınıfta Türkiye'ye dönmüştür.
Orta öğrenimini Ankara'nın köklü Anadolu liselerden birinde Fransızca olarak görmüştür. Lisenin ardından Hacettepe İşletme'yi kazanarak burada yüzde yüz ingilizce eğitim almıştır. Üniversitenin son sınıfında, pedagojik formasyon almış, işletme diplomasının yanına bir de İngilizce öğretmenliği sertifkasını eklemiştir. 2008 senesinde ise yüksek lisans yapmak üzere İstanbul'a gelmiştir. Kadir Has Üniversitesi’nde sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. Yüksek lisansını yaparken bir yandan da çalışmıştır. Birçok televizyon kanalında haber editörlüğü ve sunuculuk yapmıştır. Bunların arasında, Cine5 'te İstenmeyen Adam isimli haber komedi programıyla, TRT'de yayınlanan Kıyı Kıyı Türkiye’m isimli gezi programı da bulunmaktadır. Bahar İlik uzunca bir süredir Bengütürk TV haber merkezinde çalışmaktadır. Burada haber editörlüğünün yanı sıra spiktadır.

Bengütürk TV'de Hayata Dair isimli programı hazırlayıp sunmaktadır.

Bahar İlik çok iyi düzeyde İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Kaynak:Biyografi.info

Bahar İlik için yapılan aramalar

Bahar İlik, Bahar İlik biyografi, Bahar İlik hayatı, Bahar İlik özgeçmişi, Bahar İlik hakkında, Bahar İlik doğum yeri, Bahar İlik fotoğraf, Bahar İlik video, Bahar İlik resim, Bahar İlik kimdir?, Bahar İlik kaç yaşında?, Bahar İlik nereli, Bahar İlik memleketi