FB TW PIN NWS
BioRank 466

Ayşegül Çoruhlu

Doğum tarihi : 04.Temmuz.1969
Ayşegül Çoruhlu kaç yaşında : 54
Kilo & Boy :
Burcu : Yengeç
Meslek : Doktor, Yazar
Ayşegül Çoruhlu doğum yeri : İzmir

Ayşegül Çoruhlu Biyografisi

Kuantum Beslenme ve Alkali Diyeti isimli kitapları gibi sağlık konusunda çok satan kitaplarını yazmıştır.
Ayşegül Çoruhlu, 4 Temmuz 1969 tarihinde İzmir'de doğmuştur. Orta öğrenimini İzmir'de tamamlayan Ayşegül Çoruhlu, 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp fakültesinden mezun olmuştur. Ardından biyokimya dalında ihtisasına Şişli Etfal Hastanesi’nde devam ederken aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Master Programı’na 2 yıl devam etti.

Daha sonra 2000 yılında Amerikan Hastanesi'nde biyokimya uzmanı olarak çalışırken yaşlanma karşıtı (anti-aging) ve uzun yaşam (longevity) çalışmalarına yöneldi. Sonraki yıllarda İntermed Polikliğiniği Laboratuar şefliği yapmıştır.

Ayşegül Çoruhlu bu dönemde koruyucu hekimlik konsepti doğrultusunda çeşitli check-up programlarının hazırlanması için öncü oldu. Anti-Oksidan testler, kişiye özel hormon testleri ve anti-aging kavramlarını ilk uygulayan olmuştur. Vitamin ve mineral desteleri konusunda doktorlara seminerler düzenlemiş ve Kuantum Beslenme ve Alkali Diyeti isimli kitapları gibi sağlık konusunda çok satan kitaplarını yazmıştır.

Kitapları :
2019 - Sirkadiyen Beslenme 2013 - Tokuz Ama Açız!
2019 - Alkali Diyet
2019 - Kuantum Beslenme


Kaynak:Biyografi.info

Ayşegül Çoruhlu için yapılan aramalar

Ayşegül Çoruhlu, Ayşegül Çoruhlu biyografi, Ayşegül Çoruhlu hayatı, Ayşegül Çoruhlu özgeçmişi, Ayşegül Çoruhlu hakkında, Ayşegül Çoruhlu doğum yeri, Ayşegül Çoruhlu fotoğraf, Ayşegül Çoruhlu video, Ayşegül Çoruhlu resim, Ayşegül Çoruhlu kimdir?, Ayşegül Çoruhlu kaç yaşında?, Ayşegül Çoruhlu nereli, Ayşegül Çoruhlu memleketi