FB TW PIN NWS
BioRank 8798

Ayda Mosharraf

Doğum tarihi : 08.Ocak.1990
Ayda Mosharraf kaç yaşında : 33
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Meslek : Şarkıcı
Ayda Mosharraf doğum yeri : Göteborg, İsveç

Ayda Mosharraf Biyografisi

Ayda Mosharraf, 8 Ocak 1990 tarihinde İsveç'in Göteborg Şehrinde doğmuştur. 2008 yılından beri İngiltere'de yaşamaktadır. Babası İran'lı Annesi Türk’dür. 10 yaşında şarkı söylemeye başlamıştır. İngiltere'de Üniversitede Psikoloji okumaktadır.
Ayda Mosharraf, 2011 yılında katıldığı Acun Ilıcalı’nın sunduğu “Yetenek Sizsiniz” yarışmasında Hülya Avşar tarafından elenmişti. 2012 yılında da “O Ses Türkiye Yarışması”na katıldı. O Ses Türkiye yarışmasına İngiltere'den katıldı. Ama burada da elendi. Elendikten sonra "Yok Böyle Dans" yarışmasının orkestrasında Acun Ilıcalı’nın isteği ile 3 hafta şarkı söyledi.

16 yaşından beri şarkı yazan Ayda; müziği çok sevdiğini, her nefes alış-verişinde müziği yaşadığını söylüyor. Türk kızı olarak yarışmada olmaktan gurur duyduğunu ve Türkiye’yi uluslararası yarışmalarda temsil etmek istediğini belirtiyor.

Kaynak:Biyografi.info

Ayda Mosharraf için yapılan aramalar

Ayda Mosharraf, Ayda Mosharraf biyografi, Ayda Mosharraf hayatı, Ayda Mosharraf özgeçmişi, Ayda Mosharraf hakkında, Ayda Mosharraf doğum yeri, Ayda Mosharraf fotoğraf, Ayda Mosharraf video, Ayda Mosharraf resim, Ayda Mosharraf kimdir?, Ayda Mosharraf kaç yaşında?, Ayda Mosharraf nereli, Ayda Mosharraf memleketi