FB TW PIN NWS
BioRank 5105

Antonija Misura

Doğum tarihi : 19.Mayıs.1988
Antonija Misura kaç yaşında : 35
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Meslek : Basketbolcu
Antonija Misura doğum yeri : Sibenik, Yugoslavya ( şimdiki Hırvatistan)

Antonija Misura Biyografisi

Profesyonel Hırvat basketbol oyuncusudur.

Antonija Misura, 19 Mayıs 1988 tarihinde Yugoslavya, Sibenik’de Ivica Mišura, Ankica Mišura çiftinin kızı olarak doğmuştur. Kendisi gibi ablası da basketbolcudur. 10 yaşından itibaren basketbol oynamaya başladı. İlk orta lise eğitimini tamamladıktan sonra Üniversite de turizm yönetimi bölümünden mezun oldu. Antonija Misura kısa sürede fiziğinin ve boyunun yardımı ile basketbolcu olma kararı vermiştir. Spora ilk olarak voleybol oynayarak başlamıştır ama ilerleyen yıllarda yeteneğini keşfedip basketbola yönelmiştir.

1.81 boyundaki Antonija Misura, 2009 yılında Akdeniz Oyunları'nda bronz madalya sahibi oldu. 2009 yılında 23 ülkeden 85 gazetecinin oyuyla Akdeniz Oyunları Güzellik Kraliçesi de seçildi.

Son yıllarda siyasete atılan Antonija Misura, doğduğu kent olan Sibenik'te kent meclisi için Hırvatistan Demokratik Birliği Partisi'nden aday gösterildi.

Profesyonel basketbol hayatına 2013 yılından 2016 yılına kadar Fransa'da Toulouse Métropole takımında oynadı.

İtalyan La Repubblica gazetesi, 2009 yılında Pescara’da düzenlenen Akdeniz Oyunlarında da Antonija Misura’nın en güzel kadın sporcu olduğunu hatırlattı. 2012 yılında Ünlü spor eğlence sitesi “Bleacher Report” Londra’da devam eden olimpiyatlarda yüzlerce kadın sporcu arasından en güzelini belirledi. Yapılan birçok ankette dünyanın en güzel sporcusu seçilen Antonija Misura, ülkesi Hırvatistan milli takımda da oynamaktadır.

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı Antonija Misura ile ilgilenmekte ve transfer etmek istemektedir.

Antonija Misura, 10 Ağustos 2015 tarihinde turizm işletmecisi Marko Sandrić ile evlendi.

Antonija Misura, Canik Belediyespor,ile Ağustos 2016 yılında bir yıllık sözleşme imzalayarak tranfer oldu. Samsun Canik Basketbol ile sadece Eurocup'ta oynamak için yaptığı sözleşme, takımın Eurocup'tan elenmesiyle birlikte 16 Aralık 2016 tarihinde takımdan ayrıldı.

Basketbol Oynadığı Takımlar :
2005 - 2007 - Vidici Dalmostan
2007 - 2013 - Jolly jbs
2013 - 2016 - Toulouse Métropole Basket
2016 - 2016 - Canik Belediye Samsun
2016 - ---- - Hırvatistan


Kaynak:Biyografi.info

Antonija Misura videoları

Tüm Antonija Misura videoları

Antonija Misura için yapılan aramalar

Antonija Misura, Antonija Misura biyografi, Antonija Misura hayatı, Antonija Misura özgeçmişi, Antonija Misura hakkında, Antonija Misura doğum yeri, Antonija Misura fotoğraf, Antonija Misura video, Antonija Misura resim, Antonija Misura kimdir?, Antonija Misura kaç yaşında?, Antonija Misura nereli, Antonija Misura memleketi