FB TW PIN NWS
BioRank 3186

Anıl Taşdemir

Doğum tarihi : ??.??.1992
Anıl Taşdemir kaç yaşında : 30
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : İş adamı
Anıl Taşdemir doğum yeri : Diyarbakır

Anıl Taşdemir Biyografisi

Anıl Taşdemir, 5 yılda “BOSSLIFE” dergisini iş dünyasının kabul ettiği önemli bir yayın haline getirdi.

1992 Diyarbakır doğumlu. Çocukluk yıllarını Diyarbakır’da geçiren Taşdemir, 6 yaşında basketbol oynamaya başlıyor. Lise eğitimine kadar okul ve basketbolu bir arada götürüyor. Daha genç yaşlarında Türkiye şampiyonlukları ile başarıya erken alışıyor. 2006 yılında ailesi ile Ankara’ya yerleşiyor. Lise öğrenimini, aynı zamanda basketbola burada devam etmek istiyor. O dönemlerin en popüler kulübü olan Efes ile el sıkışıyor. Sözleşme imzalamasına 1 hafta kala bileği kırılıyor ve basketbol hayatı bitiyor. Aslında hayatının da kırılma noktası burada başlıyor.

Lise öğrenimi boyunca tiyatro yapıyor ve okuldaki öğretmenlerin yönlendirmesiyle konservatuara hazırlanıyor. Üniversite okuyup okumama arasında gidip geliyor. Bir yanda maddi problemler, bir yandan bu problemlere ek getirecek olan üniversite hayatı. Açık öğretim okumayı tercih edip 18 yaşında 700 lira borç para ile İstanbul’a gidiyor. Konservatuar okuyamayan Taşdemir, alaylı bir şekilde sektörde büyümek için zorlu bir yola giriyor. 1 senelik İstanbul macerasının ilk yarısı yılmadan çalışma ile, para kazanma mücadelesi ile geçiyor. Maddi durumu ve kalacak yeri olmadığı için tiyatro yaptığı salonun deposunda kalıyor. Son raddeye geldiği an İstanbul’daki hayatının değişim hikayesi, yapımcı Serhat Turhan’ın, sanatçı/yönetmen Oğuzhan Uğur ile tanıştırması ile başlıyor. Oğuzhan Uğur’un ünlü olma serüvenin her saniyesinde yanında olan Taşdemir, o dönem birçok şey tecrübe ediyor ve olgunlaşıyor. 6 aylık bir süre sonra Ankara’ya dönme ve tek başına mücadele etme kararı alıyor. 2011 ve 2013 yılları arasında maddi kazanç sağlamak ve hayatını idame ettirebilmek için çıraklık, garsonluk, temizlikçilik, animatörlük gibi işler yapıyor. Bulduğu boşluklarda ise kısa filmler çekmeye başlıyor. Kameraya olan bilgisi ve kendisini yetiştirmesi sayesinde 2013 yılının yılında Ankara’da bir moda dergisinde çalışmaya başlıyor. 2 sene içerisinde çalıştığı derginin patronu Baran Yazıcı ile abi kardeş gibi olup, onun sayesinde çok fazla çevre edinip işi öğreniyor. 2014 yılının sonlarında hayallerinde olmayan ama bu işi yapması gerektiğini hisseden Taşdemir, BossLife markasını tescilliyor ve dergi kurmaya karar veriyor. 2015 yılında bir arkadaşı ile ortak yola çıkıyorlar. Profesyonel ilk ticari tecrübesi olan Taşdemir’in ortağı ilk darbeyi 2. sayıda vuruyor. Ortağının bir anda kaçıp gitmesiyle ciddi bir borç ile tek başına mücadele etmek zorunda kalıyor. Hareket edecek alanı kalmayan Taşdemir’in BossLife’ı ayağa kaldırma hikayesi burada başlıyor.

2018 yılında Ankara’nın yetmemesiyle birlikte İstanbul’a yerleşen Taşdemir, geçen bu 6 senelik süreçte 7 ödül alıyor, dünya markaları ile çalışıyor, Avrupa’ya franchise veren ilk Türk dergisi oluyor, üniversitelerde programlar düzenliyor. Şimdi ise BossLife TV YouTube kanalını kurarak dijital medyaya yatırım yapıyor. 2021 yılında ise 70 Çizgi isminde Kitap çıkartıyor. 70 çizgi projesinin sahibi olan Taşdemir, 2 kere yılın en iyi iş dünyası projesi ve kitabı olarak ödüle layık görüldü.

Fenerbahçe kongre üyesi olan Taşdemir, aynı zamanda Ankara Fenerbahçeli İş İnsanları Derneği’nde(AFİDER) yöneticilik yapmıştır. Ayrıca, Fenerbahçeli İş İnsanları Derneği (FBİAD), Türk Sanayici İş Adamları Vakfı (TÜSİAV) üyeliği bulunmaktadır.

Anıl Taşdemir halen BossLife dergisinin imtiyaz sahibi ve Boss Life Media şirketinin kurucu ortağıdır.

Kaynak:Biyografi.info

Anıl Taşdemir için yapılan aramalar

Anıl Taşdemir, Anıl Taşdemir biyografi, Anıl Taşdemir hayatı, Anıl Taşdemir özgeçmişi, Anıl Taşdemir hakkında, Anıl Taşdemir doğum yeri, Anıl Taşdemir fotoğraf, Anıl Taşdemir video, Anıl Taşdemir resim, Anıl Taşdemir kimdir?, Anıl Taşdemir kaç yaşında?, Anıl Taşdemir nereli, Anıl Taşdemir memleketi