FB TW PIN NWS
BioRank 3501

Alinur Velidedeoğlu

Doğum tarihi : ??.??.1953
Alinur Velidedeoğlu kaç yaşında : 71
Kilo & Boy :
Burcu :
Alinur Velidedeoğlu doğum yeri : Michigan, ABD.

Alinur Velidedeoğlu Biyografisi

Alinur Velidedeoğlu, 1953 yılında babasının ABD’de okuduğu dönemde ABD, Michigan’da doğmuştur. Çocuk denecek yaşlarda reklamcılıkla ilgilenmeye başladı. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım bölümünden mezun oldu.
Kariyerine İstanbul Reklam firmasının animasyon departmanında başlayan Alinur Velidedeoğlu, Türkiye’nin en büyük reklam, tanıtım ve iletişim kuruluşlarından biri olan Saatchi & Saatchi’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Yaratıcı Bölüm Başkanlığı’nı yürütmektedir.

Birçok reklam jingle’ını besteleyen ve Türkiye’nin en ünlü reklamcılarından biri olan Alinur Velidedeoğlu, Zenith Media ile Türkiye’nin en büyük televizyon programı ve dizi yapım şirketlerinin de ortağıdır. Bugüne kadar pek çok reklam filmine imza attı, yüzlerce reklam kampanyasını yönetti. Dillere dolanmış bir çok reklam jingle’ını besteledi. Kent, Beko, Dalin gibi Türk markalarını uluslarası markalar haline gelmesinde rol oynadı.

İçlerinde London International, NY International, Lions International Advertising Award-Cannes ve Cresta’da bir dünya şampiyonluğu da bulunan çok sayıda ödül kazandı.

Alinur Velidedeoğlu, 1 Temmuz 2007 tarihinde kendisinden 26 yaş küçük olan Enci Teker ile evlendi. Sekiz yıllık eşinden 25 Ekim 2015 tarihinde boşandı.

2017 yılında vizyona girecek olan Haluk Bilginer’in Khalil Bey rolünde, Selçuk Yöntem’in Melih Paşa rolünde olduğu Hollywood yapımı “The Ottoman Lieutenant” (Osmanlı Subayı) sinema filminde Alinur Velidedeoğlu yapımcılık yapmıştır. Filmin başrollerinde Ben Kingsley, Josh Hartnett, Michiel Huisman, Hera Hilmar oynamıştır.

Filmleri :
2017 - The Ottoman Lieutenant (Osmanlı Subayı) (Yapımcı)


Kaynak:Biyografi.info

Alinur Velidedeoğlu için yapılan aramalar

Alinur Velidedeoğlu, Alinur Velidedeoğlu biyografi, Alinur Velidedeoğlu hayatı, Alinur Velidedeoğlu özgeçmişi, Alinur Velidedeoğlu hakkında, Alinur Velidedeoğlu doğum yeri, Alinur Velidedeoğlu fotoğraf, Alinur Velidedeoğlu video, Alinur Velidedeoğlu resim, Alinur Velidedeoğlu kimdir?, Alinur Velidedeoğlu kaç yaşında?, Alinur Velidedeoğlu nereli, Alinur Velidedeoğlu memleketi