FB TW PIN NWS
BioRank 1452

Alihan Kuriş

Doğum tarihi : 21.Kasım.1979
Alihan Kuriş kaç yaşında : 45
Kilo & Boy :
Burcu : Akrep
Meslek : Mimar
Alihan Kuriş doğum yeri : İstanbul

Alihan Kuriş Biyografisi

Eski Ulaştırma Bakanı Ahmet Arif Denizolgun’un 8 Eylül 2016 tarihinde ölümünden sonra ‘Süleymancılar Cemaati’nin yeni lideri oldu.

Alihan Kuriş, 21 Kasım 1979 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Annesi Ayşe Gülderen Kuriş’dir. Mimarlık fakültesinden Mimar olarak mezun olduktan sonra yüksek lisansınıda yapmıştır. Yüksek mimar olarak görev yapmaktadır.


Alihan Kuriş, eski Ulaştırma Bakanı Ahmet Arif Denizolgun’un 8 Eylül 2016 tarihinde ölümünden sonra ‘Süleymancılar Cemaati’nin yeni lideri oldu. Cemaatin kurucusu Süleyman Hilmi Tunahan’ın torunu olan Alihan Kuriş, Ahmet Arif Denizolgun’un ablasının oğludur.

Yüksek mimar olarak görev yapmakta ve ticaretle de uğraşan Alihan Kuriş, aynı zamanda cemaatin kurs ve okullarının mimarı olarak biliniyor.

Alihan Kuriş, Süleymancılar Cemaati’nin lideri Ahmet Arif Denizolgun’un 8 Eylül 2016 tarihinde ölümünden sonra şu açıklamayı yapmıştı:

“Madem ki dünya hayatı devam ediyor, o zaman İslam dini devam edecektir. Madem ki İslam dini kıyamete kadar devam edecek, o zaman hizmetlerimiz yani Allah'ın dinine, kitabına hizmet kıyamete kadar devam edecektir.

Büyüğümüzün vefatı kesinlikle bizi ye'se düşürmemelidir. Biz dağılmadan parçalanmadan hizmete devam edeceğiz. "Bunlar da artık dağılır" diyenlere şunu demek lazım, bizim hizmetlerimiz daha önce iki defa bu imtihanı verdi. Biz dağılsaydık efendi hazretlerinin irtihalinden sonra dağılırdık. Ne o zaman ne de Kemal bey ağabeyimizi kaybettikten sonra, kendimizi kaybetmedik. Kıyamet sabahına kadar da Allah'ın izniyle kaybetmeyeceğiz.

Allah'ın kılıçlarından bir kılıç çıkıp başımıza geçerek bu bayrağı taşımaya devam edecektir. Biz de aynı samimiyet ve teslimiyetle onun yanında devam edeceğiz. Başta hazretimiz olmak üzere, piranımız ve muhterem büyüğümüz de böyle isterdi. Zaten daha büyüğümüzün verdiği müjdeler tahakkuk edecek inşaallah.

Cenab-ı Hakk muhteşem ve muhterem büyüğümüzün şefaatlerine layık eylesin. Ona layık kardeş olmayı nasip etsin. Allah gani gani rahmet eylesin.”Kaynak:Biyografi.info

Alihan Kuriş için yapılan aramalar

Alihan Kuriş, Alihan Kuriş biyografi, Alihan Kuriş hayatı, Alihan Kuriş özgeçmişi, Alihan Kuriş hakkında, Alihan Kuriş doğum yeri, Alihan Kuriş fotoğraf, Alihan Kuriş video, Alihan Kuriş resim, Alihan Kuriş kimdir?, Alihan Kuriş kaç yaşında?, Alihan Kuriş nereli, Alihan Kuriş memleketi