FB TW PIN NWS
BioRank 9290

Ali Türkan

Doğum tarihi : -
Ali Türkan kaç yaşında : -
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : İş adamı
Ali Türkan doğum yeri : Zile, Tokat

Ali Türkan Biyografisi

İş adamı ve Müteahhit

Ali Türkan, Tokat Zile nüfusuna kayıtlı İş adamı ve Müteahhit Ali Türkan, ilk iş hayatına 1980’li yıllarda Konya'da başladı. 1200 konutluk inşaat yapan ancak işleri iyi gitmeyen Ali Türkan Türkiye'yi terk ederek Suudi Arabistan'a gitti.

Suudi Arabistan'da da tutunamayan Ali Türkan, Suudi Arabistan'daki iş avansı olan 40 milyon doları 1988 yılından itibaren petrol fonlarında değerlendirdi. İsviçre'de bulunan parası 3.5 milyar dolara çıkan Ali Türkan, 27 Şubat 2009 tarihinde Ankara Cumhuriyet Vergi Dairesine yurt dışındaki 5,2 milyar liralık kaynağı Türkiye'ye getireceğini söyleyerek gündem konusu oldu. Ali Türkan'a yaptığı bu başvuru kapsamında 104 milyon lira vergi tahakkuk ettirilmiş ve mevzuat gereği bu vergiyi takip eden ayın sonuna kadar yani 31 Mart’a kadar ödemesi istenmişti.

Ancak Ali Türkan, Varlık Barışı için getireceğini vaat ettiği parayı getirmedi.

Ali Türkan, “Varlık Barışı” kapsamında beyan ettiği 5.2 milyar lirayı getirmediği için 2010'dan bu yana vergi yüzsüzleri listesinde yer aldı. 2013 yılında vergi borcu 195.6 milyon liraya ulaştı. Ali Türkan, 2014 yılında vergi dahil kamuya olan borçları için yeniden yapılandırma süreci çerçevesinde Maliye Bakanlığı'na başvuruda bulundu.

Kaynak:Biyografi.info

Ali Türkan için yapılan aramalar

Ali Türkan, Ali Türkan biyografi, Ali Türkan hayatı, Ali Türkan özgeçmişi, Ali Türkan hakkında, Ali Türkan doğum yeri, Ali Türkan fotoğraf, Ali Türkan video, Ali Türkan resim, Ali Türkan kimdir?, Ali Türkan kaç yaşında?, Ali Türkan nereli, Ali Türkan memleketi