FB TW PIN NWS
BioRank 1453

Adem Meleke

Doğum tarihi : 01.Ağustos.1972
Adem Meleke kaç yaşında : 50
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Meslek : Fotoğrafçı
Adem Meleke doğum yeri : İstanbul

Adem Meleke Biyografisi

Adem Meleke, 2018 yılında “Mobil Fotoğrafçılığın 33 Altın Kuralı” isimli bir kitabı yayımlandı.

Adem Meleke, 1 Ağustos 1972 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Marmara Üniversitesi Matematik (İngilizce) Lisans, Marmara Üniversitesi İşletme Lisans, Ukranian University Bussiness and Law (Lisans+Pre MBA) Preston University Pazarlama Yönetimi (Yüksek Lisans + PhD), York University Dijital Pazarlama (PhD) eğitimleri almıştır.

Adem Meleke, 2003 yılında kurduğu ISC Eğitim isimli Eğitim danışmanlık firması 2010 yılından bu yana Amerika Merkezli Fibona Academy ismiyle devam etmektedir.

2008 yılında kurduğu 23.Yüzyıl İletişim ajansı, 2013 yılında Gezgin Medya isimli medya şirketine dönüşmüş olup halen medya alanında faaliyet göstermektedir.

Adem Meleke’nin 2014 yılı Ocak ayında yayınlamaya başladığı GezginFoto dergisi halen tüm Türkiye’de kitap evleri ve gazete bayilerine dağıtılan, tek yerli fotoğraf dergisidir.

Türkiye’de fotoğraf sektörünün nabzını tutmaya devam eden ve İki ayda bir ulusal yayınlanan fotoğraf ve seyahat dergisi GezginFoto’da, fotoğraf tekniklerinden teknolojik incelemelere, yerli ve yabancı fotoğrafçı röportajlarından gezi yazılarına kadar pek çok konuda okuyucusunu doyuran bir içerik mevcut. GezginFoto, aynı zamanda online platformu www.gezginfoto.com.tr ile de gündemi yakından takip ediyor. D&R’larda, kitabevlerinde ve tüm seçkin gazete - dergi bayilerde bulunan GezginFoto, dijital okuyucunun da ulaşmak isteyeceği Turkcell Dergilik, d-Mags ve Türk Telekom e-dergi platformlarında...

Adem Meleke, Cumhurbaşkanlığı Basın İletişim Başkanlığı Basın Kartı, Fedaration International Press (FIP) Basın Kartı sahibidir.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği, Worl Press Foto, Türkiye Bilişim Derneği, İstanbul Ticaret Odası ve İFSAK üyesidir. IHA Muhabiridir

Adem Meleke, 2018 yılında “Mobil Fotoğrafçılığın 33 Altın Kuralı” isimli bir kitabı yayımlandı. Cep telefonu ile en iyi fotoğrafları çekmek için bilmeniz gereken başlıca kuralları 33 maddede bu kitapta topladı.

Adem Meleke, Ocak 2019’dan bu yana Nihan Özgen Meleke ile evlidir, Yusuf Erdem Meleke’nin babasıdır.

Adem Meleke, 23-26 Mayıs 2020 tarihleri arasında 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle sokakların boş olduğu saatlerde İstanbul, Bostancı'da tarihi ışık tutacak kareler çekerken bu sırada martıların sert kavgasına şahit oldu ve martıların ilginç kavgasını görüntüledi. 2 inatçı martının kavgasının kendilerine zarar verecek boyutlara ulaşması üzerine Adem Meleke, fotoğraf çekmeyi bırakarak martıları ayırdı. Martılar sokaktan kovalanınca kavga sona erdi.

Kitapları :
2018 - Mobil Fotoğrafçılığın 33 Altın KuralıKaynak:Biyografi.info

Adem Meleke hakkında haberler

Tüm Adem Meleke haberleri

Adem Meleke için yapılan aramalar

Adem Meleke, Adem Meleke biyografi, Adem Meleke hayatı, Adem Meleke özgeçmişi, Adem Meleke hakkında, Adem Meleke doğum yeri, Adem Meleke fotoğraf, Adem Meleke video, Adem Meleke resim, Adem Meleke kimdir?, Adem Meleke kaç yaşında?, Adem Meleke nereli, Adem Meleke memleketi