FB TW PIN NWS

Tarihi tartışmayı İsmail Kücukkaya yönetecek.

2019-06-10
Tarihi tartışmayı İsmail Kücukkaya yönetecek.
Tarihi tartışmayı İsmail Küçükkaya yönetecek.

16 Haziran 2019 tarihinde yapılacak olan İstanbul Büyükşehir belediye başkan adayları Binali Yıldırım - Ekrem İmamoğlunun tartışmaları ortak canlı yayını İsmail Küçükkaya'nın moderatörlüğünde yapılacak.

Ortak yayın 16 Haziran Pazar günü saat 21.00'de, Gazeteci İsmail Küçükkaya moderatörlüğünde Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde yapılacak. Tüm kanallarda yayınlanacak

Ekrem İmamoğlu-Binali Yıldırım ortak yayının moderatörlüğünü yapacak İsmail Küçükkaya, iki adaya aynı süreyi verecek, seçimle bağlantılı sorular soracak ve soruları bitirene kadar tartışmayı sürdürecek.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım, 16 Haziran'da canlı yayında tartışacak. Canlı yayını gazeteci İsmail Küçükkaya yürütecek. Küçükkaya, iki adaya aynı süreyi verecek, seçimle bağlantılı sorular soracak ve soruları bitirene kadar tartışmayı sürdürecek.

23 Haziran 2019 tarihinde yapılacak İstanbul seçimleri öncesi CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu ile AKP'nin adayı Binali Yıldırım'ın katılacağı ortak yayın 16 Haziran Pazar günü saat 21.00'de, Gazeteci İsmail Küçükkaya moderatörlüğünde Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde yapılacak.

İŞTE TARTIŞMA PROGRAMININ DETAYLARI
"İsmail Küçükkaya ile konuştum." diyen gazeteci İsmail Saymaz, tartışmanın şu şekilde olacağını aktardı:
1. Canlı yayın olacak.
2. Soruları Küçükkaya hazırlıyor.
3. İki adaya aynı sorular sorulacak.
4. Eşit süre verilecek.
5. Sorular seçimle bağlantılı olacak.
6. Tartışma sorular bitene kadar sürecek.
7. Tüm kanal ve siteler verebilecek.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yıldırım ile İmamoğlu arasında yapılacak olan ortak yayınla ilgili yaptığı açıklamada, "İsmail Küçükkaya'nın hangi vasıflarından dolayı böylesi önemli bir program için tercih edildiğini anlayabilmiş değilim." dedi.

Bu haberden sonra İsmail Küçükkaya'a gelen Tweetlerden bazıları :

Ekrem İmamoğlu
@ekrem_imamoglu
16 Haziran Pazar günü saat 21.00’de @KucukkayaIsmail moderatörlüğünde sizinle İstanbul’u tüm yönleriyle konuşmaktan büyük keyif alacağım. Başarılar dilerim

Binali Yıldırım
İstanbul'un geleceğini konuşmak üzere, 16 Haziran Pazar günü saat 21.00’de @KucukkayaIsmail'in moderatörlüğünde
@ekrem_imamoglu ile bir araya geleceğiz.
Bu yayının tüm İstanbullular için hayırlı olmasını dilerim.

Uğur Dündar
Tarihi açık oturumda moderatörlük görevini üstlenecek olan @KucukkayaIsmail kardeşimi kutluyor,
E.İmamoğlu-B.Yıldırım buluşmasının demokrasimiz için güzel gelişmelerin başlangıcı olmasını diliyorum.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu'nun katılacağı ortak yayın için, AK Parti ve CHP'li yetkililer bir kez daha görüştüler. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Yıldırım ile İmamoğlu'nun katılacağı televizyon programının 16 Haziran Pazar günü saat 21.00'de yapılacağını açıkladı. Moderatör, gazeteci İsmail Küçükkaya olacak.

ÜNAL VE ALTAY YAYIN KONUSUNDA AÇIKLAMA YAPTI

İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayları Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu'nun televizyonda ortak canlı yayına çıkması konusu gündemde. Yayının tarihi ve saati başta olmak üzere ortak canlı yayının ayrıntıları için AK Parti ile CHP arasında yeni bir görüşme gerçekleşti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ile CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, planlanan yayın için bayram öncesi yaptıkları telefon görüşmesinin ardından ikinci kez yine telefonda görüştü.


İki ismin bazı detayları netleştirdiği, bunun yanında bazı pürüzlerin olduğu ve bunlarla ilgili karşılıklı önerilerin sunulduğu belirtildi. Ünal ve Altay'ın yayın konusunda açıklama yaptı.


Mahir Ünal şöyle konuştu:

''Engin Altay Bey ile yürüttüğümüz çalışmalar tamamlanmıştır. Mutabık kaldığımız protokolü paylaşacağız. 23 Haziran'da gerçekleşecek olan seçimlerin ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz. Sayın Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu 16 Haziran 2019 Pazar günü saat 21.00'de canlı yayında bir araya gelecekler. Yayın herhangi bir kanalda değil tüm kanallarda yayınlanacak şekilde ortak yayınla gerçekleşecektir. Moderatörlüğünü İsmail Küçükkaya gerçekleştirecektir'' dedi.

CHP'li Altay ise ''İsmail Küçükkaya her bir adaya eşit sürede eşit aynı soruları sormak suretiyle yayını gerçekleştirecek. Canlı yayın İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek'' diye konuştu.

EŞİT SÜRE, EŞİT SORU

Ünal, Yıldırım ile İmamoğlu'nun katılacağı programın ''eşit süre, eşit soru'' ilkesine göre yapılacağını açıkladı.