FB TW PIN NWS

Kobe durdurulamıyor

2007-03-19
Los Angeles Lakers kendi evinde ağırladığı Minnesota Timberwolves'ı 109-102 mağlup ederken tam 50 sayı atan Kobe Bryant yine geceye damgasını vurdu.

Geçtiğimiz Cuma gecesi Portland Trail Blazers potasına bıraktığı 65 sayıyla takımının altı maçlık yenilgi serisine son veren Kobe Bryant, bu kez Minnesota karşısında da kalitesini gösterdi ve rakip potaya 50 sayı bırakarak takımının üst üste ikinci galibiyetini almasını sağladı. Bu sezon 5. kez 50 sayı barajını aşan Kobe, kariyerinde 16 kez bu başarıya ulaştı. Kobe, ünlü basketbolculardan Elgin Baylor'ın 1962'de kırdığı rekordan sonra ilk kez iki maç üst üste 50 ve üst sayıda oynayarak da yine NBA tarihinde adını bir köşeye yazdırdı. Bryant ayrıca Minnesota potasına iki kez 40 ve üzeri sayı atan 9. basketbolcu ünvanını da aldı. Kobe, 6 Mart'ta oynadıkları maçta rakip potaya 40 sayı bırakmıştı.

Kobe Bryant, Minnesota karşısında ilk çeyrekte 14 sayı atarken, üçüncü çeyrekte 16 sayı attı ve Lakers'a 87-68'lik üstünlük sağladı. Daha sonra Minnesota'nın toparlanıp farkı kapattığı bölümlerde yine sahneye çıkan Bryant, bu kez son dört dakikada attığı 10 sayıyla takımını galibiyete taşımasını bildi. Los Angeles Lakers'ta Smush Parker 19 sayıyla galibiyete katkı sağlarken, Luke Walton 10 sayı, 11 asistle maçı tamamladı. Los Angeles Lakers Batı Konferansı play-off'lara kalma mücadelesinde altıncı sırada bulunuyor.

Geceyi deplasmanda aldığı yenilgiyle noktalayan Minnesota Timberwolves'ta ise Ricky Davis 33 sayı, Kevin Garnett ise 26 sayı, 15 ribauntla oynadı. Sezonun 36. yenilgisini alan Minnesota, Batı Konferansı play-off'lar yolunda son bilet için ise Golden State'in 2,5 maç gerisine düştü.