FB TW PIN NWS

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fazıl Say'ın Konserine Gidecek

2019-01-17
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fazıl Say'ın Konserine Gidecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fazıl Say'ın Konserine Gidecek.

Ünlü piyanist Fazıl Say'ın 18 Ocak 2019 cuma günü Ankara'da gerçekleşecek Truva Sonatı konserine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı davet etmişti. Say'ın teklifine olumlu yanıt veren Erdoğan, yarın Ankara'daki konsere katılacak.

Piyanist Fazıl Say, bir süre önce annesinin vefatı dolayısıyla kendisini arayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı, Truva Sonatı prömiyerine davet etmişti. Erdoğan'ın bu konsere katılacağı öğrenildi.

Dünyaca ünlü piyanist Say, Erdoğan'a bizzat konsere katılması için davet göndermişti. Erdoğan'dan "Program uyarsa katılırım" yanıtını alan Say'ın beklediği haber geldi. Erdoğan'ın yarın Truva Sonatı'ndaki Say konserine öğreneceği öğrenildi.

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik Erdoğan'ın Fazıl Say'ın konserine katılıp katılmayacağı ile ilgili soruya şu şekilde yanıt vermişti:

"Cumhurbaşkanımız sanatsal organizasyonlara çok daha fazla katılmak istiyorlar. Fazıl Say konserine de katılmayı istiyor. Davete olumlu yanıt verdi. Ancak tabi görüşmeleri ve gündemi çok yoğun. Umarım konser günü çok önemli bir gündem önümüze çıkmaz. Eğer bir sıkıntı olmazsa Sayın Cumhurbaşkanı konsere katılacaklar."

Annesini hayatını kaybetmesinden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan taziye telefonu alan Say, şu şekilde konuşmuştu:

"Çok samimi, çok sahiplenici, çok gerçekti… Taziyelerini çok samimi, sıcak bir tonda, çok gerçek bir şekilde iletti. Ben de teşekkür ettim bu güzel davranışa, 'Beni düşündüğünüz için teşekkür ederim' dedim."

Say, bu samimi sohbetin ardından Erdoğan'ı konserine davet etmişti.

Cumhurbaşkanlığı'nda yapılan değerlendirme sonucunu daha önce Fazıl Say'a 'Gelebiliriz' şeklinde iletilen karar, bu kez kesinleşti.

Erdoğan, yarın akşam Ankara Congresium salonunda gerçekleşecek konsere katılma kararı aldı.

Cumhurbaşkanı'na çok yakın bir kaynak "Yarınki Fazıl Say konserine Sayın Cumhurbaşkanı katılacak mı?" sorusuna "Evet gidecek. Hep beraber gideceğiz" yanıtını verdi.