FB TW PIN NWS

Burak Yılmaz, Çin'in Beijing Guoan Takımına Transfer Oldu

2016-02-05
Burak Yılmaz, Çin'in Beijing Guoan Takımına Transfer Oldu
Burak Yılmaz, Çin'in Beijing Guoan Takımına Transfer Oldu

Galatasaray'ın milli futbolcusu Burak Yılmaz, Çin'in Beijing Guoan kulübüne transfer oldu.

5 Şubat 2016 tarihinde Çin Ligi ekiplerinden Beijing Guoan'a bonservis bedeli olarak 8 milyon Euro'ya tranfer oldu. 4 yıllık anlaşma imzalayan Burak Yılmaz, bonuslarla birlikte Çin kulübünden yılda 8 milyon Euro alacak.
Sarı-kırmızılı kulübün golcüsü, Çin kulübü Beijing Guoan'ın cazip teklifi karşısında Galatasaray'dan ayrılmak istediğini teknik direktör Mustafa Denizli ve yönetime bildirdi. Burak Yılmaz, Beijing Guoan Kulübü ile 4 yıllık anlaşma imzaladı. Golcü futbolcu, bonuslarla birlikte Çin kulübünden yılda 8 milyon Euro alacak.

TRABZON DA KAZANACAK
Beijing Guoan Kulübü, bonservis bedeli olarak Galatasaray'a 8 milyon Euro ödeyecek. Sarı-kırmızılı kulüp bu parayı kasasına indirirken, Burak Yılmaz'a 3,5 yılda ödeyeceği 12 milyon Euro'yu da ödemekten kurtulacak. Ancak 8 milyon Euro'nun yüzde 25'i daha önce yapılan anlaşma gereği Trabzonspor'a ödenecek.

BURAK YILMAZ AYRILMAK İSTEDİ
Burak Yılmaz'ın Çin'e gidişine, transferin son günlerine gelmesi nedeniyle teknik direktör Mustafa Denizli'nin karşı çıktığı öğrenildi. Ancak Burak Yılmaz hocasıyla görüşerek, hayatının transferini yapacağını ve Galatasaray'da taraftarın artık kendisini istemediğini belirterek ayrılmaya kararlı olduğunu ve artık kulübüne faydalı olamayacağını bildirince, tecrübeli teknik adamın da bu transfere onay vermek zorunda kaldığı öğrenildi.