FB TW PIN NWS

Aslan Özcan: Emirgan Korusunda Sincapları Elleriyle Besledi

2021-08-25
Aslan Özcan: Emirgan Korusunda Sincapları Elleriyle Besledi
Aslan Özcan: Emirgan Korusu'nda Sincapları Elleriyle Besledi.

Emirgan Korusu'nda yaşayan sevimli sincapları elleriyle besleyen fotoğrafçı Aslan Özcan o anları kayıt altına aldı.

Aslan Özcan, Emirgan Korusu'nda sincapları elleriyle besleyerek örnek davranış sergiledi. Emirgan Korusu'nda yaşayan sevimli sincapları elleriyle besleyen fotoğrafçı Aslan Özcan o anları kayıt altına aldı.

Elinde bulunan kuruyemiş ve çekirdekleri yiyen sevimli sincap görüntüsüyle içleri ısıttı.

Emirgan Korusu'nda lalelerin açmasıyla birlikte fotoğrafçılar ve doğa severler koruyu ziyarete gitti.
Her yıl Emirgan Korusu'na giden fotoğrafçı Aslan Özcan, sincapların yaşadığı koruda onlar için yanında kuruyemiş ve çekirdek getirdi. Eline aldığı kuruyemiş ve çekirdekleri ağacın gövdesine dayayıp bir süre bekledikten sonra sincap hızlı hareketlerle ağacın tepesinden indi. Sincap çekilen görüntülere yansıdı. Daha sonra ürkek hareketlerle eline yaklaşan sincap ani bir ses duyduğunda hızlıca uzaklaştı. Biraz sonra tekrar gelip elindeki çekirdek ve kuruyemişleri yediği anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

Sevimli sincabın çekirdekleri yerken çıkarttığı sesler izleyenlerin büyük beğenisini topladı.

"Çekirdekleri yediği görüntü insanı çok mutlu ediyor"

Her yıl Emirgan Korusu'na laleleri görüntülemek için geldiğini ifade fotoğrafçı Aslan Özcan, "Nisan ayının 2.inci haftasında laleler Emirgan Korusu'nda açıyor. Bende yine laleleri görüntülemek için gittim. Her gittiğimde yanımda çekirdek ve kuruyemiş getiririm. Sincaplar bunları çok seviyor. Onları bir süre aradıktan sonra buldum; avucumun içinden alıyor, ancak ilk başta biraz çekimser davranıyorlar. Fakat biraz samimiyet kurduk kendisiyle. Onun çekirdekleri yediği görüntü insanı çok mutlu ediyor" diye konuştu.