FB TW PIN NWS

Arda Turan Beşiktaş’a mı gelecek?

2016-07-26
Arda Turan Beşiktaş’a mı gelecek?
Arda Turan Beşiktaş’a mı gelecek?

Arda Turan Türkiye'nin şu an için dünyada en çok tanınan oyuncusu... Ve şimdi yine büyük bir transfer iddiasıyla Türk spor basınının gündeminde... Hele daha önceden yaptığı bir açıklama var ki Beşiktaşlı taraftarları ciddi şekilde heyecanlandırıyor.

Geçen sezon transfer olduğu Barcelona'da uyum sorunu yaşamayan ancak transfer yasağından doğan sebeplerle 6 ay sahalardan uzak olan Arda'nın ismi Beşiktaş'la anılıyor.

2011 - 2012 sezonu başında Türk futbol tarihinin en yüksek bonservis bedeliyle 12 Milyon Euro karşılığı Galatasaray'dan Atletico Madrid'e transfer olan Arda, İspanya'da ilk sezonu olmasına rağmen iyi bir performans sergiledi ve kalitesini hemen kanıtladı.

İlk sezonunda tam 45 maça çıkan Arda, 5 gol atarken, tam 12 asist yaptı ve takımına büyük katkı sağladı.

Daha sonraki sezonlarda da performansını korumayı başaran yıldız oyuncu, 2013 - 2014 sezonunda takımının 1996'dan sonra elde ettiği ilk şampiyonlukta büyük pay sahibiydi.

2015 - 2016 sezonunun başında tam 34 milyon Euroluk bonservis bedeliyle Barcelona'ya transfer olan Arda Turan, Katalan ekibinin cezası sebebiyle tam 6 ay sahalardan uzak kaldı.

Ligin ikinci yarısında takımın oturmuş sistemine, uzun süre sahalardan uzak kalması sebebiyle adapte olamayan Arda, kulübede kaldı, hatta bazı dönemler ciddi şekilde eleştirildi.

İspanyol basının tarafından takımın Denis Suarez transferiyle kadroda forma şansı bulmasının zor olduğu belirtilen 29 yaşındaki oyuncunun adı Beşiktaş'la anılıyor.

Menajeri Ahmet Bulut'un Beşiktaş'la olan iyi ilişkileri biliniyor. Hatta "Yükselenim Beşiktaş" sözleri tüm futbolseverlerin aklında...

13 Ağustos 2014 tarihinde hayatını kaybeden Süleyman Seba'ya vefa için Beşiktaş formasını sırtına geçiren Arda Turan'ın "Yükselenim Beşiktaş" sözleri "Acaba bir gün Beşiktaş'ta oynar mı?" sorusuna sebep olmuştu.


Her şey, Adriano Correia transferi sürecinde Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile Arda Turan’ın menajeri Ahmet Bulut arasındaki diyaloglarla başladı.

Bu noktada Arda Turan’ın adının gündeme gelmesi üzerine Bulut’un verdiği, “Eğer düşünürseniz 1 sezon kiralanma seçeneği için ben Barcelona’yı ikna ederim. İyi şartlarla bunu çözebiliriz” mesajı Fikret Orman’ı çok heyecanlandırdı. Bunun üzerine Kartal’ın patronu, Ahmet Bulut’a, “Bu konuda çalışalım” diyerek yetki verdiği de gelen haberler arasında.

Önümüzdeki günlerde Ahmet Bulut’un Barça’nın kapısını çalıp durumu iletmesiyle transfer netlik kazanacak. Barça’da yılda 4.5 milyon Euro (Yaklaşık 14.5 milyon TL) garanti ücret alan yıldızın bu ücretinin de Beşiktaş’a sorun yaratmayacağı bildirildi.