FB TW PIN NWS
Zavet

Zavet (2007)

Türkçe adı : Bana Söz Ver
Yönetmen : Emir Kusturica
Senarist :
Yapım / Dağıtım : Fidélité Productions
Oyuncular : Uros Milovanovic (Tsane), Marija Petronijevic (Jasna), Miki Manojlovic (Zivojin Markovic), Aleksandar Bercek (The Boss Bajo)
Gösterim tarihi :
Türü : Komedi
Süre : 2 saat, 17 Dakika
Ülke : Sırbistan / Fransa
Websitesi :

O her zaman sözünü tutar

Film Özeti

Tsane (Uros Milovanovic), büyükbabası ve inekleri Cvetka’yla birlikte uzaklarda bir köydeki tepede yaşamaktadır. Onlardan başka köyün tek sakini, komşuları Bossa’dır (Aleksandar Bercek).

Bir gün büyükbabası Tsane’ye ölmek üzere olduğunu söyler ve genç delikanlıdan kendisine bir söz vermesini ister: Üç tepe aşıp iki günlük yürüyüş mesafesindeki en yakın kasabaya gidecek ve inekleri Cvetka’yı satacaktır. Eline geçen parayla önce bir ikona, ardından gerçekten çok istediği bir şey satın alacak; son olarak da kendine bir eş bulup eve onunla dönecektir.

Daha önce hiç para görmemiş olsa ve 10’dan yukarı saymasını bilmese de, Tsane kasabaya varınca verdiği ilk sözü kolayca yerine getirir. Ama uygun bir gelin bulup büyükbabası ölmeden eve yetişebilecek midir?

İşte tam bu sırada, okula her zamanki gibi geç kalan Jasna’yla (Marija Petronijevic) karşılaşır. Tsane ona güzel haberleri verir. Çok yakında evleneceklerdir. Fakat kız nedense hayır der. Büyük babası uyarmıştır, şu kadınlar garip yaratıklardır!..

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları