FB TW GG PIN NWS
Wicker Park

Wicker Park (2004)

Türkçe adı : Hep Seni Aradım
Yönetmen : Paul McGuigan
Senarist :
Yapım / Dağıtım : Metro Goldwyn Mayer
Oyuncular : Josh Hartnett (Matthew), Rose Byrne (Alex), Matthew Lillard (Luke), Diane Kruger (Lisa)
Gösterim tarihi :
Türü : Romantik / Gerilim / Dram
Süre : 1 saat, 54 dakika
Ülke : ABD
Websitesi :

Takıntılı aşklar, bulmalar ve kaybedişler...

Film Özeti

Chicago’nun Wicker Park bölgesinde yaşayan Matthew (Josh Hartnett), bir gün çalıştığın yerin penceresinden en yakın arkadaşı Luke’a ait ayakkabı dükkanına bakan Lisa’yı (Diane Kruger) gördüğünde tüm hayatını değiştirecek bir yola girmiştir bile... O andan itibaren Lisa ile tanışmak için her şeyi yapar ve bunu başarır. Çok geçmeden birbirlerine aşık olurlar.

Günün birinde Lisa aniden ortadan kaybolur. Matthew, onun dans grubu öğretmeninden, Lisa’nın Londra’daki bir tiyatro grubundan gelen teklifi kabul ettiğini öğrenir. Ama sevgilisinin tek kelime söylemeden gitmesi Matthew için gerçek bir yıkım olur.

Aradan iki yıl geçer. New York’a giden Matthew, iki yılın sonunda Chicago’ya dönmüştür. Luke’a (Matthew Lillard) reklam işine girdiğini ve patronunun genç kızıyla nişanlandığını anlatır. Bir yandan da bir iş görüşmesi yapmak için Çin’e gitmeye hazırlanmaktadır. Hala Lisa’nın kayboluşunu ardındaki sırlar kafasını kurcalasa da hayatını yeniden düzenlenmeye çalışmaktadır. Bu iki yıl zarfında Luke da, Alex (Rose Byrne) adında bir kıza sırılsıklam aşık olmuştur.

Bir gün Matthew bir restoranda nişanlısını beklerken bir an Lisa’yı gördüğünü zanneder. Onu takip etmeye çalışsa da gözden kaybeder. Yetişmesi gereken uçağı bir yana bırakıp Chicago’da kalır; neler olup bittiğini, Lisa’nın neden ortadan bir anda kaybolduğunu anlamaya kararlıdır. Bunu adeta takıntı haline getirir. Kafasının karmakarışık olduğu bir anda güzel bir kadınla tanışır. Bu kadın Luke’un kendisine bahsettiği Alex’ten başkası değildir. Ama Matthew’un bundan haberi yoktur. Ve Alex’in de bir takıntısı vardır. O’nun takıntısının ismi ise Matthew’dur…

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları