FB TW PIN NWS
The Man in the Iron Mask

The Man in the Iron Mask (1998)

Türkçe adı : Demir Maskeli Adam
Yönetmen : Randall Wallace,
Senarist :
Yapım / Dağıtım : United Artists Corporation
Oyuncular : Leonardo DiCaprio (King Louis XIV / Philippe), John Malkovich (Athos), Jeremy Irons (Aramis), Gérard Depardieu (Porthos), Gabriel Byrne (D'Artagnan), Anne Parillaud (Kraliçe Anne), Judith Godrèche (Christine), Edward Atterton (Andre)
Gösterim tarihi :
Türü : Aksiyon / Dram / Macera
Süre : 2 saat, 12 Dakika
Ülke : ABD
Websitesi :

Hükümdarlığın şerefi ve bir ülkenin kaderi için dünyanın en ünlü 3 silahşörü son bir dövüşte bir araya gelmek zorundadırlar.

Film Özeti

İhtişam ve ümitsizliğin derinden böldüğü Fransız ulusunun yalnızca kendini düşünen kralı Louis XIV. (Leonardo Dicaprio) halkı açlık çekerken kendisi dünya nimetlerinden zevk almaya bakmaktadırlar. Bütün gücün kendisinde olduğuna inanan Louis, kimseden korkmamaktadır, mutlak gücünü sona erdirebilecek bir tek kişi haricinde: Demir maske giydirilerek ömür boyu hapse mahkum edilen adam. Kralın bencilliği çok fazla ileri gidince, emekli silahşörler Athos (John Malkovich), Porthos (Gererd Depardieu) ve Aramis (Jeremy Irons) belki de Fransa'nın kurtuluşunun tek ümidi olan gizemli mahkumu kurtarmaya and içerler. Geriye cevaplanması gereken tek bir soru kalır: Eski arkadaşları, efsanevi d'Artagnan (Gabriel Byrne) onlara yardım mı edecek yoksa onları yok mu edecek?
Ziyaretçi yorumları