FB TW PIN NWS
The Green Mile

The Green Mile (1999)

Türkçe adı : Yeşil Yol
Yönetmen : Frank Darabont
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım : Warner Bros.
Oyuncular : Tom Hanks (Paul Edgecomb), David Morse (Brutus "Brutal" Howell), Bonnie Hunt (Jan Edgecomb), Michael Clarke Duncan (John Coffey), James Cromwell (Warden Hal Moores), Eve Brent (Elanie Connelly)
Gösterim tarihi :
Türü : Dram / Gerilim / Suç
Süre : 3 saat, 8 dakika
Ülke : ABD
Websitesi : thegreenmile.warnerbros.com...

Mucizeler gerçekleşir!

Film Özeti

Yaşlı Paul Edgecomb'un (Tom Hanks) arkadaşı Elanie Connelly'e (Eve Brent), Cold Mountain Hapishanesi'nde gardiyan olduğu zaman başından geçen bir öyküyü anlatır. Hapishanedeki hücrelerinden alınan idam mahkumlarının elektrikli sandalyenin bulunduğu ölüm odasına giderken yürüdükleri, bir millik yeşil yolda yaşananlara her defasında tanık olan Edgecomb, ömrü boyu unutamayacağı olaylarla karşılaşır.

Edgecomb, yıllar boyunca sayısız idam mahkumu nakletmiştir. Ama hiç birisi, onu, John Coffey (Michael Clarke Duncan) kadar etkilemez. Oldukça iri yarı bir adam olan Coffey, iki küçük kızı öldürmek suçundan idama mahkum olmuştur. Ürkütücü görünümünün aksine oldukça ince, kırılgan ve düşünceli bir yapıya sahip olan Coffey, bazı doğa üstü güçlere sahiptir. Edgecomb'un ona gerçekten suçlu olup olmadığını sorması ile aralarında bir diyalog ve yakınlık başlar.

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları