FB TW PIN NWS
The Bucket List

The Bucket List (2007)

Türkçe adı : Şimdi Ya Da Asla
Yönetmen : Rob Reiner
Senarist :
Yapım / Dağıtım : Storyline Entertainment
Oyuncular : Jack Nicholson (Edward Cole), Morgan Freeman (Carter Chambers), Sean Hayes (Thomas), Beverly Todd (Virginia Chambers), Rob Morrow (Dr. Hollins), Alfonso Freeman (Roger Chambers), Rowena King (Angelica)
Gösterim tarihi :
Türü : Macera / Komedi / Dram
Süre : 1 Saat, 36 Dakika
Ülke : ABD
Websitesi : thebucketlist.warnerbros.com...

Film Özeti

Carter Chambers’ın (Morgan Freeman) üniversite birinci sınıftaki felsefe hocası, uzun yıllar önce onlardan bir “Şimdi ya da Asla” listesi hazırlamasını istemiştir. Bu listeye ölmeden önce yapmak, görmek, deneyimlemek istedikleri her şeyi kaydedeceklerdir. Oysa Carter, kişisel rüya ve planlarını belirlemeye çalışırken, araya hayatın gerçekleri girmiştir.

Evlilik, aile, sayısız sorumluluk derken, 46 yılını araba tamirciliği yaparak geçiren Carter, “Şimdi ya da Asla” listesinin yavaş yavaş kayıp fırsatlardan oluşan acı tatlı bir anıya, bazen kaputun altındayken zaman geçirmek için yaptığı bir beyin jimnastiğine dönüştüğünü fark eder.

Milyarder işadamı Edward Cole (Jack Nicholson) ise, sonu olmayan bir liste görmemiştir hiç. Para kazanmak ve bir imparatorluk yaratmakla o kadar meşgul olmuştur ki, bir fincan gurme kahvesi içmekten öte gereksinimleri olabileceğini görememiştir.

Ama hayat, bu iki adama hiç beklenmedik bir uyanma çağrısı gönderir. Carter ve Edward aynı hastane odasına düşerler. Şimdi kendilerini nelerin beklediğini ve olanların ne kadarının kendilerine bağlı olduğunu düşünmek için bol vakitleri vardır. Görünürdeki farklılıklarına rağmen, çok geçmeden çok önemli iki ortak noktaları olduğunu keşfederler: Kendilerini ve yaptıkları seçimleri olduğu gibi kabul etme ihtiyacı ve hayatlarının kalan kısmını hep yapmak istedikleri her şeyi yaparak geçirme arzusu...

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları