FB TW PIN NWS
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day (1991)

Türkçe adı : Terminator 2
Yönetmen : James Cameron
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım : Canal+
Oyuncular : Arnold Schwarzenegger (Terminator (T-800)), Linda Hamilton (Sarah Connor), Edward Furlong (John Connor), Robert Patrick (T-1000), Earl Boen (Dr. Peter Silberman)
Gösterim tarihi :
Türü : Aksiyon / Bilim Kurgu / Gerilim
Süre : 2 saat, 17 Dakika
Ülke : ABD / Fransa
Websitesi :

Film Özeti

Sarah Connor'ın (Linda Hamilton) Skynet tarafından gelecekten gönderilen Terminator'ün elinden kurtulmasından on yıl kadar sonra bu kez T-1000 modeli yeni bir Terminator (Robert Patrick) insan direnişçilerin gelecekteki lideri ve Sarah'nın oğlu John Connor'ı (Edward Furlong) hedef alır. Ölümcül T-1000 kendini istediği şekle sokabilmesiyle yok edilmesi neredeyse imkansız bir düşmandır. İnsanlığın geri kalanını yok etmekle görevlendirilen Terminator'ların varlığından haberdar tek insan olan Sarah bir akıl hastanesine kapatılmıştır.

Direnişçiler geçmişe T-800 (Arnold Schwarzenegger) modeli bir Terminator göndermeyi başarırlar. T-800'ün görevi Sarah'yı akıl hastanesinden kaçırmak ve John'u T-1000'e karşı korumaktır. Özgürlüğüne kavuşan ve yanına T-800'ü ve John'u da alan Sarah'ın amacı gelecekte dünyayı kontrolü altına alacak bir yapay zeka sistemi geliştirecek olan Cyberdyne firmasının en önemli beyni olan Miles Dyson'ı (Joe Morton) gelecekteki felaketleri önlemek için keşiflerini yok etmeye ikna etmektir.

Seri filmler

Ziyaretçi yorumları