FB TW PIN NWS
Tavşan Jojo

Tavşan Jojo (2020)

Türkçe adı : Tavşan Jojo
Yönetmen : Taika Waititi
Senarist :
Yapım / Dağıtım :
Oyuncular : Roman Griffin Davis, Thomasin McKenzie, Scarlett Johansson, Taika Waititi, Sam Rockwell, Rebel Wilson, Alfie Allen, Stephen Merchant, Archie Yates, Luke Brandon Field, Sam Haygarth, Stanislav Callas, Joe Weintraub, Brian Caspe, Gabriel Andrews
Gösterim tarihi :
Türü : Savaş / Komedi / Dram
Süre : 108 Dk.
Ülke : ABD
Websitesi :

Tavşan Jojo, annesinin evlerinde bir kızı sakladığını öğrenen bir gencin hikayesini konu ediyor.

Film Özeti

Taika Waititi'nin yönettiği Jojo Rabbit, II. Dünya Savaşı sırasında, Adolf Hitler'in gençlik kamplarında yer alan ve zihninde yarattığı Hitler'i en yakın arkadaşı olarak gören genç Jojo'nun, annesinin evlerinde genç bir Yahudi kızı sakladığını keşfetmesiyle gelişen olayları konu ediniyor.

“Jojo Rabbit”, Hitler Gençliği üyesi, beyni Aryan üstünlüğü ve Yahudi düşmanlığı doktrinleriyle yıkanmış 10 yaşındaki Johannes “Jojo Betzler”in (Roman Griffin Davies) dünyasını yine Jojo’nun gözlerinden anlatır. Lakabını, katıldığı Nazi gençlik kampında bir tavşanın boynunu kırmak istemediği için almış olan Tavşan Jojo, savaşın bitmek üzere olduğu, yetkililerin yavaş yavaş yenilgiye inanmaya başladıkları yıllarda Jojo, hâlâ geleceğin üstün ırk için toz pembe olduğu gerçekdışı dünyasında mutlu mesut yaşamaktadır. Babası cephede savaşan, ablası İnge’yi ateşli bir hastalık sonrası yitirmiş olan Jojo, sevecen ve ışıltılı annesi Rosie (Scarlett Johansson) ve hayali arkadaşı Adolf (Taka Waititi) ile yaşamaktadır. Üzerine oturmayan üniforması, biçimsiz duruşu, gevşek aksanı, vazgeçmediği kötü niyetiyle, Jojo’nun büyük adanmışlıkla bağlı olduğu bu berbat hayali arkadaş, tabii ki idolü Adolf Hitler’dir. En iyi arkadaşı Adolf olunca, çocukluğundan beri ayrılmaz dostu olan tombul Yorki (Archie Yates) ancak “ikinci en iyi arkadaş” statüsünde kalabilecektir.

Oyuncu Biyografileri

Tavşan Jojo fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Ziyaretçi yorumları