FB TW PIN NWS
Spider-Man

Spider-Man (2002)

Türkçe adı : Örümcek Adam
Yönetmen : Sam Raimi
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım : Columbia Pictures
Oyuncular : Tobey Maguire (Spider-Man), Kirsten Dunst (Mary Jane Watson), Willem Dafoe (Norman Osborn), James Franco (Harry Osborn), Cliff Robertson (Ben Parker), Rosemary Harris (May Parker), J.K. Simmons (J. Jonah Jameson)
Gösterim tarihi :
Türü : Aksiyon / Çizgi Roman / Suç
Süre : 2 saat, 1 Dakika
Ülke : ABD
Websitesi : www.sony.com/spiderman...

Film Özeti

Başarılı bir lise öğrencisi olan Peter Parker’ın (Tobey Maguire) sıradan hayatı, bir okul gezisinin ardından tamamen değişir. Bir araştırma laboratuvarına yapılan ziyaret esnasında Peter, genetik olarak değişime uğratılmış örümceklerden biri tarafından ısırılır. Peter, bu olaydan kısa bir süre sonra inanılmaz bir güce ve yeni yeteneklere sahip olduğunun farkına varır: Bir örümceğin yeteneklerine ve hislerine !

Sahip olduğu güçleri denemek isteyen Peter, ödüllü bir güreş maçına katılır fakat sahip olduğu yeni güç sayesinde rakibini çok kısa bir sürede yenince, maçı düzenleyen organizatör Peter’a 3000 dolarlık ödülünü vermeyi reddeder. Bu olayın hemen akabinde bir soyguncu, maçı düzenleyen organizatörün ofisinde hırsızlık yapar. Peter’ın hırsızı yakalamaya fırsatı vardır ama kendisine parayı vermeyen adamdan intikam alma duygusuyla hırsız kaçmasına izin verir. Fakat hırsız kısa bir sonra Peter’ın sevgili amcası Ben’i (Cliff Robertson) öldürür.

Peter soyguncuyu yakalar ama bu işi daha önce yapması gerekirken yapmadığı için büyük bir suçluluk hissine kapılır. Amcasının kendisine söylediği “büyük güçler büyük sorumluluklar getirir” lafını hatırlayan Peter bu olağanüstü güçlerini kötülerle mücadele etmek için kullanmaya karar verir.

Tüm bu olaylar gerçekleşirken şehrin başka bir yerinde Peter’ın en iyi arkadaşı Harry’nin (James Franco) babası Norman Osborne (Willem Dafoe), kendi üstünde bazı deneyler sürdürmektedir. Bu deneylerden biri sırasında kullandığı bir madde onun gücünü ve zekasını arttırır fakat aynı zamanda yüzünü tanınmaz bir hale getirir ve onu çılgına çevirir. O artık Örümcek Adam’ın baş düşmanı Yeşil Goblin’dir.

Seri filmler

Ziyaretçi yorumları