FB TW PIN NWS
Searching For Debra Winger

Searching For Debra Winger (2002)

Türkçe adı : Kayıp, Aranıyor: Debra Winger
Yönetmen : Rosanna Arquette
Senarist :
Yapım / Dağıtım : Immortal Entertainment
Oyuncular : Patricia Arquette (Patricia Arquette), Debra Winger (Debra Winger), Sharon Stone (Sharon Stone), Meg Ryan (Meg Ryan), Jane Fonda (Jane Fonda), Whoopi Goldberg (Whoopi Goldberg), Gwyneth Paltrow (Gwyneth Paltrow), Holly Hunter (Holly Hunter), Diane Lane (Diane Lane)
Gösterim tarihi :
Türü : Belgesel
Süre : 1 saat, 37 dakika
Ülke : ABD
Websitesi :

Film Özeti

Debra Winger 80’lerin en çok aranan oyuncularındandı. 3 kez Oscar’a aday gösterildi. Ne zaman Hollywood’un en güzel, en yetenekli ya da geleceği en parlak yıldızları konuşulsa Debra Winger’ın adı da mutlaka anılıyordu. Ancak pek çok başka kadın oyuncu gibi Debra Winger için de yapılan gelecek tahminleri doğru çıkmadı.

Kendisi de 80’lerin aranan oyuncularından olan Rosanna Arquette, Debra Winger örneğinden yola çıkarak Hollywood’daki kadınların belirli bir yaştan sonra nasıl olupta gözler önünden silindiklerini araştıyor. Rosanna Arquette, Sharon Stone’dan Meg Ryan’a; Jane Fonda’dan, Charlotte Rampling’e, Melanie Griffiith’den, Whoopi Goldberg’e Hollywood’a damgalarını vurmuş onlarca kadın oyuncunun tanıklığına başvurarak, beyazperdeden pırtıltılar saçan isimlerin kendilerini ve içinde bulunduklari sistemi sorugulamalarını sağlıyor. Bir zamanlar posterleri duvarlardan inmeyen, hayranlarının ilgisine boğulan ve herbiri mesleğinde önemli başarılara imza atmış isimler konuştukça, rekabetin ölümcül olduğu büyülü dünyaları ile ilgili pek çok gerçek su yüzüne çıkıyor. Sürekli daha gencin, daha güzelin, daha zayıfın keşfedildiği kağıt bebeklerin arasında gözden kaçan aktrisler, mikrofonlar kendilerine döndüğünde söyleyecek pek çok ilginç cümleye sahipler. Beyazperdenin alıştığımız ışıltılı yüzlerinin ilk kez bu kadar kızgın, bu kadar içten, bu kadar komik ve bu kadar gerçekçi hallerine tanık olacaksınız.

Ziyaretçi yorumları