FB TW PIN NWS
Revolver

Revolver (2005)

Türkçe adı : Tabanca
Yönetmen : Guy Ritchie
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım : Europa Corp
Oyuncular : Jason Statham (Jake), Ray Liotta (Macha), Vincent Pastore (Zach), André Benjamin (Avi), Terence Maynard (French Paul), Andrew Howard (Billy), Mark Strong (Sorter), Faruk Pruti (Ivan), Bill Moody (Al)
Gösterim tarihi :
Türü : Dram / Aksiyon / Suç
Süre : 1 Saat, 55 Dakika
Ülke : İngiltere / Fransa
Websitesi : www.sonypictures.com/homevideo/revo...

Akıl almaz boyutlarda bir oyun...

Film Özeti

Jake Green (Jason Statham) bir kumarbaz olsa da, bu sefer oyuna dahil olmak istemez. Ama kardeşinin ailesini kurtarmak amacıyla oyuna dahil olması ona 7 yıl hapis cezasına mal olur. İçerideyken de kirli oyunlarına devam eden iki dolandırıcı ile aynı hücreye düşen Jake, vaktini kitap okuyarak ve her şeyin sorumlusu olarak gördüğü Dorothy Macha’ya intikam duyguları besleyerek geçirir.

Tüm bunların altında Green ve Macha (Ray Liotta)'nın çıkara dayanan hikayesi yatmaktadır: Macha gösterişli kumarhanesinde Green'in masasına direkt bir hamle yapmış; fakat bir tomar parasını kaybetmekle kalmıştır. Macha’nın hamlesini sürdürmek isteyen Green ise, her kuruşunu tefeci Avi (André Benjamin) ve Zach’a vermeye ikna olur ve oyun böylece devam eder.

Hapiste geçirdiği süre boyunca yanındaki iki efsanevi dolandırıcıdan en esaslı üçkâğıtları öğrenen ve kumar masasında yenilmez hale gelen Green için intikam alma vakti gelmiştir. Macha ise acımasız rakibi Lord John’u ortadan kaldırma planları kurmaktadır ve tüm umudunu uyuşturucu işinde çok güçlü olan Sam Gold’a bağlamıştır.

Jake, Macha’yı kendi kumarhanesinde ziyaret eder ve onu oyuna davet eder. Önceleri Jake’ten ağzı yanmış olan Macha, tetikçilerini onunla “ilgilenmeleri” için görevlendirir. Jake kendisini birden oynamak istediği son oyunun tam ortasında bulur. Bu oyunda her el bir diğerinden daha tehlikelidir. Ama asıl tehlike, beklenmedik bir yerden gelecektir…

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları