FB TW PIN NWS
Özgür Dünya

Özgür Dünya (2019)

Türkçe adı : Özgür Dünya
Yönetmen : Şevki Es, Faruk Aksoy
Senarist :
Yapım / Dağıtım : Medyapım, Ayyapım
Oyuncular : Murat Serezli, Hayal Köseoğlu, İdris Nebi Taşkan, Rabia Soytürk, Gürbey İleri, Sami Aksu, Dilan Gerede, Özer Keçeci, Mekin Sezer.
Gösterim tarihi :
Türü : Macera
Süre : 122dk
Ülke : Türkiye
Websitesi :

6 yaş ve üzeri çocuklar için uygun film

Film Özeti

Özgür Dünya, babası, arkadaşları ve özgürlüğü için mücadele etmek zorunda kalan genç bir kızın hikayesini konu ediyor.

Aslı ve babası, çok ilgi çekecek bir oyun tasarlayıp piyasaya sürmeye hazırlanmaktadırlar. Fakat oyundan elde edilecek gelir, Aslı ve babasını birçok düşmanın hedefi haline getirir ve gerçek hayatta verilen bu savaş bir yandan da oyun dünyasında devam eder.

Genç bir kadın olan Aslı, ülkenin teknolojik gelişimi açısından oldukça önemli bir evreye şahit olmak üzeredir. Yeni bir oyun ülkeye bomba gibi düşmüştür. Yapay zeka ile yönetilen oyun, oyuncusuyla bütünleşip onunla aynı zihinde var olmaktadır. Oyuncusuyla yaşayan, oyuncusunu anlayan ancak her zaman oyuncusundan birkaç adım önde olmakla tanıtılan oyun, aslında göründüğünden çok farklı bir şeydir. Özgür dünyanın kurtuluşu, babası, arkadaşları ve özgürlüğü için mücadele etmek zorunda kalan Aslı'nın ellerindedir. Aslı kişisel hayatındaki sorunları aşmalı, cinsiyetinin başarısız olması beklenen bir dalda kendini kanıtlamalı ve özgürlüğü koruyacak olan kahramana dönüşmelidir. Yoksa her şey için çok geç olacaktır...

Özgür Dünya fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Ziyaretçi yorumları