FB TW PIN NWS
Mulholland Dr.

Mulholland Dr. (2001)

Türkçe adı : Mulholland Çıkmazı
Yönetmen : David Lynch
Senarist :
Yapım / Dağıtım : Canal+
Oyuncular : Naomi Watts (Betty Elms/Diane Selwyn), Laura Harring (Rita), Ann Miller ('Coco' Lenoix), Dan Hedaya (Vincenzo Castigliane), Justin Theroux (Adam Kesher)
Gösterim tarihi :
Türü : Gerilim / Dram
Süre : 2 saat, 25 Dakika
Ülke : ABD / Fransa
Websitesi : www.mulhollanddrive.com...

Film Özeti

Hollywood, California... Binlerce hayatın, binlerce bilinmezliğin ve kargaşanın bir arada yaşadığı ve buluştuğu bir şehir. Bir arabanın içindeki üç kişi Mulholland yolunda gitmektedirler. Fakat bir kaza olur ve arabadaki iki erkek kazada ölür. Üçüncü kişi olan kadın ise kim ve ne olduğunu bilmez bir halde olay yerinden kaçar. Adı Rita'dır (Laura Harring). Hepsi bu... Ne geçmişi ne de geleceği hakkında hiçbir şey hatırlamamaktadır.

Bir sitenin bahçesindeki çalılıklara kadar sürünür... Aynı dakikalarda bir restauranda Herb ve Don (Michael Cooke ve Patrick Fischler)adındaki iki arkadaş oturmuş konuşmaktadırlar. Dan bir gece önce gördüğü bir kabustan bahsetmeye başlar. Gördüğü rüya, içinde bulundukları lokantada geçmektedir. Gördüğü kabus gerçek olmaya başladığında her ikisi de çoktan sarhoş olmuş ve oradan ayrılmışlardır. Bir patikaya geldiklerinde kabusun en kötü kısmı gerçek olur ve Dan ortada hiç bir sebep olmadığı halde ölür. Betty (Naomi Watts) bir oyuncu olabilmek umuduyla geldiği Los Angeles'ta teyzesinin yaşadığı apartman dairesine taşınmaktadır. Daireye yerleşmek için vardığında orada saklanan Rita'yı bulur. Her şeyi unutmuş bir kadına yardım etmeye karar verir.

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları