FB TW PIN NWS
Moulin Rouge

Moulin Rouge (2001)

Türkçe adı : Kırmızı Değirmen
Yönetmen : Baz Luhrmann
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım : Twentieth Century Fox
Oyuncular : Nicole Kidman (Satine), Ewan McGregor (Christian), John Leguizamo (Toulouse-Lautrec), Kylie Minogue (The Green Fairy), Richard Roxburgh (The Duke), Jim Broadbent (Harold Zidler), Garry McDonald (The Doctor)
Gösterim tarihi :
Türü : Romantik / Müzikal / Dram
Süre : 2 saat, 7 Dakika
Ülke : ABD / Avusturalya
Websitesi :

Kural yok. Sınır yok. Tek şart aşık olmamak.

Film Özeti

Kırmızı Değirmen : Tehlikeli ve gerilimli dansların sergilendiği, 1900'lü yılların en seksi, en yabanıl, kötü şöhretli gece kulübündeki güzelliğin, özgürlüğün ve aşkın kutlaması.

Tutku dolu bir şair nefes kesici bir güzelliğe sahip olan zenginlerin fahişesine aşık olur. İleri görüşlü yönetmen Baz Luhrmann'ın (Romeo+Juliet, Strictly Ballroom) hayal gücünden esinlenerek yazılan, Nicole Kidman ve Ewan McGregor'un muhteşem oyunculuklarını sergiledikleri bu haraketli romantik yolculuk filmi olağanüstü bir gece kulubünde geçiyor. Büyüleyici ve canlı eğlence şöleni olan bu film listeleri alt üst edecek çağdaş film müzikleriyle dolu.

Satine, (Nicole Kidman), gece klübünün parıldayan elması, en güzel yıldızı ve şehrin en tanınmış fahişesidir. Ama gece klübünü finanse edecek zengin bir adamın takıntısı olmak ile gerçekten aşık olduğu beş parasız bir şair arasında seçim yapmak zorunda kalacaktır.

Christian, (Ewan Mc Gregor), ise bir yazardır ve dönemin getirdiği özgür ruha inanmaktadır. Bu inancını gerçek hayata geçirmek istediğinde her şeyin olabileceği fakat gözden düşmüş bir yaşam içinde bulur kendini. Bu hayatta aşk dışında hiç bir şey kabul görmemektedir...

Ziyaretçi yorumları