FB TW PIN NWS
MirrorMask

MirrorMask (2005)

Türkçe adı : Aynalı Maske
Yönetmen : Dave McKean
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım : Jim Henson Productions
Oyuncular : Stephanie Leonidas (Helena), Gina McKee (Joanne), Rob Brydon (Helena'nın Babası), Jason Barry (Valentine), Dora Bryan (Nan), Stephen Fry (Kütüphaneci), Robert Llewellyn (Griffon), Andy Hamilton (Küçük Hairy), Fiona Reynard (Resepsiyonist)
Gösterim tarihi :
Türü : Dram / Fantastik / Macera
Süre : 1 saat, 41 dakika
Ülke : İngiltere / ABD
Websitesi :

Ödüllü fantastik yazar Neil Gaiman ve usta görsel tasarımcı ve yönetmen Dave McKean’ın yarattığı büyüleyici fantastik dünya sizi içine çekecek.

Film Özeti

Sirkte cambazlık yaparak hayatını kazanan bir ailenin 15 yaşındaki kızlarıdır Helena (Stephanie Leonidas).. Ameliyat edilmek üzere olan annesini ve tüm bu olanları belki de kendi yarattığı fantastik bir dünyanın ya da o dünyadaki kahramanların gözünden görmeye başlar. O fantastik dünyada birbirlerine düşman iki kraliçe , garip maskeli varlıklar ve tuhaf yaratıklar gibi sıradan dünyaya ait olmayan şeylerle karşılaşır. Fantastik dünyasındaki kraliçelerden biri olan Beyaz Kraliçe de annesi gibi hastadır. Krallığının üstüne kara gölgeler düşmüştür. Karanlığın ve aydınlığın dengesi bozulmuştur ve düzelmesinin tek yolu Mirromask adlı tılsımlı bir maskeye ulaşmasıdır.Bu maskeyi ona getirmek için Helena gönüllü olur...

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları