FB TW PIN NWS
Mamma Mia!

Mamma Mia! (2008)

Türkçe adı :
Yönetmen : Phyllida Lloyd
Senarist :
Yapım / Dağıtım : Littlestar Productions
Oyuncular : Meryl Streep (Donna), Pierce Brosnan (Sam Carmichael), Colin Firth (Harry Bright), Stellan Skarsgård (Bill), Julie Walters (Rosie), Dominic Cooper (Sky), Amanda Seyfried (Sophie), Christine Baranski (Tanya)
Gösterim tarihi :
Türü : Komedi / Müzikal / Romantik
Süre :
Ülke : ABD / İngiltere
Websitesi : www.mammamiamovie.com...

ABBA şarkıları üzerine kurulu bir müzikal uyarlaması

Film Özeti

Evlenmek üzere olan Sophie Sheridan (Amanda Seyfried) ve onu tek başına büyüten annesi Donna (Meryl Streep), Yunan adalarından birinde küçük bir otel işletmektedirler. Sophie evlenmek üzeredir. Donna, kızının nikahı için iki arkadaşını adaya davet eder. Bunlardan biri, pratik bir zekaya sahip olan ve gevezelikten hoşlanmayan Rosie, diğeri ise başından defalarca evlilik geçen zengin arkadaşı Tanya’dır (Christine Baranski). İkisi de, geçmişte birlikte müzik yaptıkları Donna and the Dynamos adlı grubun üyesidirler.

Sophie de nikaha üç sürpriz konuk davet etmiştir. Nikahında ona refaket etmesini istediği babasının kimliğini keşfetmeye çalışmaktadır. Bu sebeple, 20 sene önce annesiyle birlikte gittikleri bir Akdeniz adasında tanıştığı, annesinin mazisindeki üç erkeği adaya çağırır.

Sürprizlere gebe bu güzel adada, bazen karmaşık, bazen büyüleyici bir 24 saat yaşanacak, ve yeni bir aşk filizlenmeye başlayacaktır...

Ziyaretçi yorumları