FB TW PIN NWS
Kader

Kader (2006)

Türkçe adı :
Yönetmen : Zeki Demirkubuz
Senarist :
Yapım / Dağıtım : Inkas Film
Oyuncular : Vildan Atasever (Uğur), Ufuk Bayraktar (Bekir), Engin Akyürek (Cevat), Müge Ulusoy (Uğur'un Annesi), Mustafa Uzunyılmaz (Uğur'un Babası), Ozan Bilen (Zagor), Erkan Can (İrfan)
Gösterim tarihi :
Türü : Dram
Süre : 1 saat, 43 dakika
Ülke : Türkiye
Websitesi :

Film Özeti

Öykü İstanbul'un kenar semtlerinin birinde başlar.Bekir (Ufuk Bayraktar) Uğur'a (Vildan Atasever) aşıktır. Uğur hapisteki Zagor (Ozan Bilen)'u sevmektedir, Zagor ise suç işlemeyi...

Uğurun güzel ve çekici annesi, genç ve zengin Cevat'a aşıktır. Cevat için için Uğur'u sevmektedir. Durum bu haldeyken Zagor hapisten çıkar. Boğucu ve sıcak bir yaz gecesi aksilikler birbirini takip edince Cevat ile Zagor karşı karşıya gelir. Zagor Cevat'ı gözünü kırpmadan öldürüp kaçar. Aynı gece Uğur a kaybolur.

Bu cinayet ve ardından Uğur'un Zagor'la birlikte kayboluşu, o güne kadar Cevat'ın koruması altında yaşayan genç anne, felçli koca ve küçük erkek kardeş için zor, karanlık günlerin habercisi olsa da, Uğur'a delicesine aşık olan Bekir'in kurtuluş umudu gibidir. Ailesinin bulduğu bir kızla evlenip, yeni bir yaşama başlar.

Ama aylar sonra, Zagor'un İzmir'de iki polisi öldürüp yakalanmasıyla Uğur'a ulaşmak için yeni bir umut belirince, bu acımasız aşkın peşinde yıllar yılı sürecek amansız bir takip başlar. Taşra pavyonlarında, üçüncü sınıf otel odalarında, esrar alemlerinde Uğur'un izini sürmeye başlar.

Vurulur geri dönmez. Kovulur gitmez. Aşağılanır, gururu kırılır aldırmaz. Uğur şehir şehir, hapishane hapishane Zagor'un ardından sürüklenmekte, Bekir'de sadık, inatçı bir köpek gibi Uğur'un peşinde gitmektedir.

Bir çift göz, edalı bir yüz uğruna herşey tükenip yok olurken, aşk avuçlara basılan sigaraların ateşiyle, acı ile, yoksulluk, gözyaşları ve kötülükle büyür. Yuvalar yıkılır,çocuklar öksüz büyür ama masumiyet hiç yitirilmez.

Ziyaretçi yorumları