FB TW PIN NWS
İmparator: Yeraltı Dünyasının Hükümdarı

İmparator: Yeraltı Dünyasının Hükümdarı (2019)

Türkçe adı : İmparator: Yeraltı Dünyasının Hükümdarı
Yönetmen : Jean-François Richet
Senarist :
Yapım / Dağıtım : Eric Altmayer, Nicolas Altmayer.
Oyuncular : Vincent Cassel, Olga Kurylenko, Freya Mavor, Denis Ménochet, August Diehl, Fabrice Luchini, Patrick Chesnais
Gösterim tarihi :
Türü : Tarihi / Polisiye
Süre : 2s
Ülke : Fransa
Websitesi :

Film Özeti

dünyanın en büyük ceza evinden kaçmayı başaran François Vidocq isimli eski bir mahkumun, işlemediği bir cinayetle suçlanmasıyla birlikte kendisini, yeraltı dünyasında bir savaşın içinde bulması hikaye ediliyor.

Napolyon döneminde, ülkenin en büyük cezaevlerinden birinden kaçmayı başarabilen tek kişi François Vidocq’tan başkası değildir. Kaçışı ile tüm dillere dolanan François, basit bir tüccar kılığına girerek varlığını unutturmaya çalışır. Ancak geçmişi onun peşini bırakmaz. Eski hücre arkadaşları tarafından işlemediği bir cinayetle suçlanan François, masumiyetini ve iyi niyetini göstermek için polisle anlaşma yaparak özgürlüğü karşılığında yeraltı dünyasına karşı polisle birlikte savaşır. Eski mahkum, polis memurlarının düşmanlığı ve kafasına konan bedel ile birlikte yeraltı dünyasının öfke dolu dünyasının içine girer..

Orijinal ismi ”L’Empereur de Paris” olan filmin senaryosunu Eric Besnard yazarken yönetmen koltuğuna Jean-Francois Richet oturmuş. Oyuncu kadrosu ise Vincent Cassel, Freya Mavor, Denis Menochet, Olga Kurylenko, August Diehl, Fabrice Luchini, Patrick Chesnais isimlerinden oluşturulmuş.

Oyuncu Biyografileri

İmparator: Yeraltı Dünyasının Hükümdarı fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Ziyaretçi yorumları