FB TW PIN NWS
Halloween

Halloween (2018)

Türkçe adı : Cadılar Bayramı
Yönetmen : David Gordon Green
Senarist :
Yapım / Dağıtım : Universal Pictures, Trancas International Films, Blumhouse Productions ve Miramax’s
Oyuncular : Jamie Lee Curtis, Judy Greer, Andi Matichak, Haluk Bilginer
Gösterim tarihi :
Türü : Korku / Gerilim
Süre : 1s 49dk
Ülke : ABD
Websitesi :

Film Özeti

Jamie Lee Curtis, ikonik rolü Laurie Strode ile geri dönüyor. Laurie, yıllar önce Cadılar Bayramı gecesi öldürülmek üzereyken elinden zor kurtulduğu maskeli karakter Michael Myers ile son kez yüzleşiyor.

1978 yılı Cadılar Bayramı’nda dört masum genci öldüren Michael Myers ile ilgili araştırma yapan bir grup araştırmacı Myers’ı hapishanede ziyaret ederler. Bu sırada herkes yaklaşmakta olan Cadılar Bayramı hazırlıkları içerisindedir. Cadılar Bayramı’nın gelmesini bekleyen biri daha vardır; Laurie Strode. Laurie, 40 yıl önce bir Cadılar Bayramı gecesi kendisini öldürmeye çalışan maskeli katil Michael Myers ile yüzleşmek istemektedir. Laurie, Myers’la yüzleşebilmek ve intikamını alabilmek için onun hapishaneden kaçmasını beklemektedir ve hayali gerçekleşir. Myers’ın da içinde bulunduğu hapishane nakil aracı kaza yapar ve Michael Myers kaçmayı başarır. Maskeli katilin kendisinin peşine düşeceğini bilen Laurie büyük karşılaşma için tüm hazırlıklarını yapmıştır.

Korku filmlerinin ustası John Carpenter, baş yapımcı ve kreatif danışman olarak, korku filmlerinin önde gelen yapımcılarından Jason Blum ile güçlerini birleştiriyor. Carpenter’ın klasiğinden esinlenen yapımcılar David Gordon Green ve Danny McBride, 1978’de yaşanan olaylara yeni bir yön vererek hikayeyi geliştirdi. Green aynı zamanda filmin yönetmenliğini yapıyor.

Cadılar Bayramı yapımcıları arasında filmin fikir aşamasından itibaren bulunan Trancas International Films’den Malek Akkad ve Bill Block (Elysium, 9. Bölge) yer alıyor. Carpenter ve Curtis’e ek olarak, Green ve McBride, Rough House Pictures çatısı altında baş yapımcılar olarak ekibe katıldı.

Oyuncu Biyografileri

Halloween fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Ziyaretçi yorumları