FB TW PIN NWS
Goya's Ghosts

Goya's Ghosts (2006)

Türkçe adı : Goya'nın Hayaletleri
Yönetmen : Milos Forman,
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım : Antena 3 Televisión
Oyuncular : Javier Bardem (Lorenzo), Natalie Portman (Inés / Alicia), Stellan Skarsgård (Goya), Randy Quaid (Kral 4. Carlos), José Luis Gómez (Tomás Bilbatúa), Mabel Rivera (María Isabel Bilbatúa)
Gösterim tarihi :
Türü : Dram
Süre : 1 saat, 54 dakika
Ülke : ABD / İspanya
Websitesi : www.goyasghoststhefilm.com...

Film Özeti

1792 İspanya... Goya (Stellan Skarsgard), ülkenin en ünlü ressamıdır. İspanya kralı IV. Carlos’un (Randy Quaid) himayesinde resim yapmaya başlamıştır. Goya’nın genç ve güzel ilham perisinin, Engizisyon Mahkemesi’nin arkasındaki güçlerden bir rahip tarafından toplumsal değerlere aykırı davranış ile suçlanması ciddi bir skandal yaratır.

Fransız ihtilalinin yarattığı karmaşalar sırasında, ünlü ressam Francisco Goya güzel ilham perisi Ines’in (Natalie Portman) topluma aykırı davranışndan dolayı suçlanması ve yargılanması sonucu İspanyol Engizisyon’unu karşısına alır. Eski dostu rahip Lorenzo’dan (Javier Bardem) Ines’in yaşamını bağışlamaları için yalvarır. Fakat Lorenzo gücün peşinde ve Engizisyon’un arkasındaki asıl güçlerin başındaki kişidir. Ines hapse atılır, işkence görür ve ölüme terk edilir.

20 yıla yakın bir süre geçer. Goya, yaratıcılığının doruğundadır. Artık sağırdır ve bir anlamda da akıl sağlığı yerinde değildir.

Fransızlar’ın Engizisyon’u yasaklamasından sonra mahkum edilenler serbest kalır. Goya, Ines ve Lorenzo tekrar bir araya gelirler.

Ziyaretçi yorumları